На Полтавщині відсторонюють від роботи не вакцинованих від COVID-19 освітян та чиновників

На Полтавщині відсторонюють від роботи не вакцинованих від COVID-19 освітян та чиновників

На Полтавщині відсторонюють від роботи не вакцинованих від COVID-19 освітян та чиновників
Суспільне Полтава

Від 8 листопада на Полтавщині, як і в інших регіонах, відсторонюють від роботи державних службовців та працівників закладів освіти, які не вакцинувались від COVID-19. Це згідно зі змінами до постанови Кабміну від 20 жовтня, розповів Суспільному голова обласної адміністрації Олег Синєгубов. Як повідомив Суспільному юрист Тарас Захаров, зарплата у відсторонених працівників не зберігатиметься, а трудовий стаж не йтиме.

Дитячий садок у селі Розсошенці Щербанівської громади відвідує приблизно 300 дітей. Опікуються ними 59 працівників. Одну з них – Лілію Безрук – 6 листопада відсторонили від роботи через відсутність щеплення від коронавірусу.

"Так, як я маю ряд супутніх захворювань, які, я вважаю, що можуть відбитися на моєму здоров'ї, я вирішила не вакцинуватися. Це мій вибір. Не можна людину змушувати вакцинуватися. У кожної людини має бути свій вибір", – каже відсторонена працівниця дитсадка у селі Розсошенці Лілія Безрук.

Виховательку дитсадка у селі Розсошенці відсторонили від роботи
Дитячий садок у селі Розсошенці. Суспільне Полтава

"Ми Лілю Миколаївну попереджали, що із 8 числа (листопада – ред.) буде обов’язково відсторонення, якщо хтось не вакцинується. Із сьогоднішнього дня вона не працює. Повідомлення було у письмовій формі також, вона підписала, ознайомлена була. Наказ написаний про відсторонення. Один примірник ми їй видали на руки", – говорить директорка дитсадка у селі Розсошенці Галина Кучик.

Згідно зі змінами до постанови Кабміну, які ухвалили 20 жовтня, сьогодні відстороняти від роботи почали людей тих професій, які є в обов’язковому переліку для вакцинації від коронавірусу. Окрім працівників закладів освіти усіх рівнів, це також співробітники органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій та їх підрозділів.

"У нас невакцинованих є 1 896 працівників освіти. Це усі працівники освіти, починаючи від дошкілля, завершуючи вищою освітою, що складає 4,2% від усіх працівників закладів освіти, які на сьогодні мають бути відсторонені. Найбільша кількість відсторонених осіб, згідно із даними, які нам подають місцеві органи управління освіти, – це Лубенський район і Полтавський район", – розповідає директорка обласного департаменту освіти і науки Віта Ковальська.

Про відсторонення працівників на Полтавщині повідомили на апаратній нараді
Апаратна нарада у Полтавській ОДА. Суспільне Полтава

"Якщо людина станом на сьогодні перебуває у відпустці або на лікарняному, то її не мають права відсторонити (від роботи – ред.) до дати виходу із відпустки чи з лікарняного", – говорить заступниця директора обласного департаменту освіти і науки Ірина Бурлакова.

За словами Ірини Бурлакової, також не мають права відсторонити від роботи тих, хто має протипоказання до щеплення.

В обласній державній адміністрації вакциновано понад 90% працівників, каже голова Олег Синєгубов.

"І в облдержадміністрації, і в райдержадміністрації будуть ухвалені рішення щодо відсторонення таких людей. Якщо брати всі райдержадміністрації і облдержадміністрацію, то це на сьогодні близько ста людей", – каже голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

На Полтавщині відсторонюють від роботи не вакцинованих від COVID-19 освітян та чиновників
Дитячий садок у селі Розсошенці Щербанівської громади. Суспільне Полтава

"Набули (чинності – ред.) відповідні зміни до постанови Кабінету міністрів, які передбачають відповідний обов’язок у керівників організацій та державних органів про відсторонення (від роботи невакцинованих працівників – ред.). То потрібно говорити про те, що таке відсторонення є правомірним, адже воно регулюється відповідним нормативно-правовим актом. Якщо хтось із цим не згоден, то, звичайно, він може звертатися до суду, оскаржувати, але фактично підстави для такого відсторонення є", – розповідає юрист Тарас Захаров.

За словами юриста, зарплата у відсторонених працівників не зберігатиметься, а трудовий стаж не йтиме.

На початок