"Треба добитись правди і покарати винних". Мати лікарки Ольги Гліви про доньку та розслідування

"Треба добитись правди і покарати винних". Мати лікарки Ольги Гліви про доньку та розслідування

"Треба добитись правди і покарати винних". Мати лікарки Ольги Гліви про доньку та розслідування
reporter-ua.com \ facebook

Кропивничанка Ольга Гліва – лікарка Запорізької обласної інфекційної лікарні, яка загинула цьогоріч у лютому. Батьки Ольги показали журналістам Суспільного її кімнату, улюблений парк, розповіли про захоплення дівчини та як триває розслідування щодо пожежі в лікарні.

3 лютого 2021 року о 23:00 на першому поверсі в палаті реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні сталося займання. Під час ліквідації пожежі знайшли чотири тіла загиблих, серед них лікарка Ольга Гліва з Кропивницького. Їй було 26-років.

У батьківскьому будинку

У батьківскьому будинку кімната Ольги Гліви прохідна. Але вона подобалась дівчині за велике вікно, розповіла мати Антоніна Гліва. "Вона любила сидіти на підвіконні з чашкою чаю та книжкою. Як кішка. Ще й з котом. Завжди до пізньої осені в неї це вікно було відкрите. Свіже повітря, багато книжок. Вона дуже любила повертатись додому".

Ольга Гліва навчалась у Запорізькому медуніверситеті. Після вирішила працювати в реанімації. "Там завжди не вистачало лікарів, а знайти роботу анестезіологом не так просто. Тому інфекційна – це єдина лікарня, яка дала їй гарантійний лист. Вона мала відпрацювати там три роки. Хоча я її просила не йти. Не послухала."

Лікарня та розслідування

У реанімації на лікарів було велике навантаження, розповіла Антоніна Гліва. "Має бути так: шість хворих, один лікар. А було 12 хворих і один лікар. У лікарні багато чоловіків працювали медбратами. Оля розповідала, що вони з ніг валилися. Бувало, підуть відпочити хоч на півгодинки, а Оля допомагала: мокру одежу замінить, кому судно підставить, кому крапельницю замінить. Вона ніякої роботи не цуралася".

Розслідування пожежі в лікарні триває.

У листопаді колишньому головному лікарю Запорізької обласної інфекційної лікарні та іншому працівнику лікарні, відповідальному за протипожежний стан, повідомили підозру за фактом порушення вимог пожежної безпеки та правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей. За це передбачається обмеження волі до п'яти років або позбавленням волі до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років.

Мати лікарки говорить, винних потрібно покарати. "Я намагаюся бути в курсі. Нещасний випадок – простіше простого назвати. Але, розумієте, лікарка згоріла на роботі, в лікарні. Такого не має бути, лікарі повинні бути убезпечені на своїй роботі. Я вважаю, вони таки мають докопатися до правди і покарати винних".

Oльгу Гліву нагopoдили пoсмеpтнo opденoм "За заслуги". Батьки від нього відмовились.

Дерева в улюбленому парку

В пам'ять про доньку у парку "Перемоги" вирішили висадити дерева. Це був улюблений парк дівчини, розповіла мати. "Вона цей парк обожнювала. Коли його довели до ладу, то кожен свій приїзд вона прогулювалась тут. Навіть коли приїжджала додому востаннє, в кінці січня. Був мокрий сніг, погана погода. Але вона пішла і такі гарні фото зробила".

Висаджувати дерева зібрались родичі, знайомі, її вчителі та однокласники. Приїхали друзі з Запоріжжя. За 40 хвилин висадили десять беріз, дуб та десять кущів барбарису.

"Оля, мабуть, найжиттєрадісніша людина у моєму житті. Таке сонечко. Вона – це душевні розмови, кава та поезія. Пам'ятаю, як вона читала свої вірші, і такі оповідки в неї були коротенькі", – розказав друг загиблої лікарки з Запоріжжя Владислав Проценко.

"Вона дуже життєрадісна була. На її честь ми з сином посадили дуб", – сказав двоюрідний брат Ольги Денис Паршин.

Що відомо

  • 26-річна лікарка-реаніматолог Ольга Гліва загинула в Запоріжжі під час пожежі 3 лютого в обласній інфекційній лікарні. На першому поверсі в одній з палат реанімації сталося займання. Під час ліквідації знайшли 4 тіла загиблих.
  • За попередньою інформацією, причиною пожежі у Запорізькій обласній інфекційній лікарні стало загоряння медичного обладнання на першому поверсі 5-ти поверхового корпусу закладу.
  • Ольга Гліва закінчила інтернатуру в 2020 році. Перший рік працювала за направленням, як лікарка-анестезіологиня в обласній інфекційній лікарні.
  • "Відмінниця, думали буде вчителькою. Вона вступила в медичний", – вчителі про лікарку, що загинула.
  • У Запоріжжі попрощалися з лікаркою, яка загинула під час пожежі в інфекційній лікарні
  • У Кропивницькому попрощалися з 26-ти річною лікаркою-анестезіологинею Ольгою Глівою, яка загинула під час пожежі в Запорізькій обласній інфекційній лікарні. Лікарка до останньої миті залишалася із хворими в реанімаційному відділенні. Прощались з дівчиною біля будинку, де минуло її дитинство та юність. Провести Ольгу в останню путь прийшли рідні, близькі, сусіди та медичні працівники. Поховали Ольгу Гліву на Арнаутівському цвинтарі.
  • Що стало причиною трагедії у Запорізькій обласній інфекційній лікарні та чи можна було її уникнути, врятувавши життя лікарки, яка з дитинства мріяла рятувати інших, з’ясували журналісти Суспільного у документальному фільмі-розслідуванні "Хвиля".
На початок