На Львівщині першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 78% освітян

На Львівщині першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 78% освітян

На Львівщині першу дозу вакцини від COVID-19 отримали майже 78% освітян
Суспільне Львів

З 8 листопада відсторонюють від роботи освітян, які не мають хоча б одного щеплення від коронавірусу. На Львівщині двома дозами вакциновані приблизно 57% освітян, однією щеплено – майже 78%. Про це у коментарі Суспільному розповів директор обласного департаменту освіти і науки Олег Паска.

Вчителька Ольга Качмар викладає у ліцеї в селі Лапаївка. Вона отримала дві дози вакцини. Зараз уроки проводить дистанційно.

"Я вважаю, що треба всіх закликати, щоб вакцинувалися, бо це наше здоров’я. Очне навчання має свої переваги і для малих дітей, але особливо від п'ятого до десятого класу, дітям важко засвоювати матеріал. Навіть якщо ми по Zoom із ними працюємо – це дуже складно", — каже Ольга Качмар.

У Лапаївському ліцеї працює 87 людей – це вчителі та техпрацівники. З них вакциновані більше ніж 97 % працівників, каже директорка ліцею Тетяна Малєрик.

На Львівщині першу дозу вакцини отримали майже 78% освітян
Ліцей у Лапаївці. Суспільне Львів

"Першої дозою вакциновано 11 людей, другою – 73 і двоє зараз на лікарняному. Ці двоє людей невакциновані. Один має серйозне захворювання, зараз лікується в лікарні, інший, можливо, і буде вакцинуватися", — каже Тетяна Малєрик.

За її словами, поки працівників не відсторонюють, адже не знають, чи протипоказана їм вакцинація.

Лапаївський ліцей розташований на території Зимноводівської громади. Загалом в громаді є 5 шкіл та 3 садки. Там працюють 470 людей.

"Двома дозами вакциновані 407 працівників, 49 працівників отримали 1 дозу, два працівники в нашій громаді, на жаль, будуть відсторонені від роботи за відмову від вакцинації", — розповіла начальниця відділу освіти, молоді та спорту Зимноводівської громади Ганна Холявка.

На Львівщині першу дозу вакцини отримали майже 78% освітян
У лапаївському ліцеї зараз навчаються очно лише учні молодших класів. Суспільне Львів

У громаді є школи, де вакциновані усі працівників. Навчання там може відбуватись очно. До прикладу, від 9 листопада повертаються до навчання в класах учні ліцею №2, що в Зимній Воді.

Загалом на Львівщині повернулися до очного навчання 85 закладів освіти, каже директор обласного департаменту освіти і науки Олег Паска. За його словами, у області двома дозами вакциновані приблизно 57% освітян, однією щеплено – майже 78%.

"Тих людей, які були невакциновані, відсторонили від роботи, це є на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я. І відповідно до постанови", — каже Олег Паска.

За його словами, освітяни, яких відсторонять від роботи, не отримуватимуть зарплату. Їм можуть надати відпустку терміном на 10 днів, якщо вони мають намір вакцинуватися.

Що відомо

  • 22 вересня Міністерство охорони здоров'я запровадило обов'язкові щеплення від коронавірусу для працівників закладів освіти, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій.
  • Відсторонення працівників та держслужбовців проводитимуть за наказом або розпорядженням керівника держоргану (держслужби) або підприємства, установи, організації з обов’язковим доведенням його до відома особам, які відсторонюються. Водночас строк відсторонення встановлюється "до усунення причин, що його зумовили".
  • Українцям, яких усунуть від роботи за відмову від вакцинації проти коронавірусу, не надаватимуть допомогу за лікарняними листками. Про це повідомили у пресцентрі Фонду соціального страхування.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок