Саакашвілі перевели із в’язниці до шпиталю

Саакашвілі перевели із в’язниці до шпиталю

Саакашвілі перевели із в’язниці до шпиталю
Міхеїл Саакашвілі.Фото: Associated Press

Експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі вивезли гелікоптером із в'язниці у Руставі до шпиталю, розташованого у місті Горі.

Про це повідомляє правозахисна організація "Сова" із посиланням на дані телеканалу Mtavari Arkhi.

Як розповіла журналістам мати політика Гіулі Аласанія, вона не змогла побачитись із сином.

"Ігноруючи всіх навколо, вони на наших очах забрали Михеіла Саакашвілі й кудись його відвезли", — сказала жінка.

Також інформацію про вивезення політика підтвердив особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе, повідомляє телеканал Руставі 2. За його даними, рішення про шпиталізацію експрезидента ухвалив медичний консиліум, який спостерігав за станом експрезидента.

"Ситуація погіршилася, і рада вирішила перевести Михеіла Саакашвілі у клініку", – розповів Кіпшидзе.

Як зазначають правозахисники, Міністерство юстиції та Спеціальна пенітенціарна служба коментарів поки що не надали коментарів з приводу шпиталізації Саакашвілі.

Що відомо

  • Лікар експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе заявив, що стан політика, який вже 38-й день голодує у в'язниці, критичний. Відтак він зажадав терміново скликати консиліум.
  • Раніше Саакашвілі заявив, що відмовляється від прийому медикаментів та поживних сумішей після того, як Міністерство юстиції країни оприлюднило відео, на якому політик начебто їсть.
  • 6 листопада Міністерство юстиції Грузії рекомендувало проводити судові засідання у справі Міхеїла Саакашвілі безпосередньо у в’язниці міста Руставі.
  • Служба державної безпеки (СДБ) Грузії звинуватила Міхеїла Саакашвілі у тому, що він начебто координує з в'язниці дії, спрямовані на насильницьке повалення влади.
  • 1 жовтня, напередодні виборів у Грузії до органів місцевого самоврядування, в яких брала участь і партія експрезидента "Єдиний національний рух", Саакашвілі написав у Facebook, що перебуває в Грузії. Увечері того ж дня стало відомо, що експрезидента заарештували у Тбілісі за незаконний перетин грузинського кордону. Після цього політик оголосив голодування.
  • Міхеїл Саакашвілі був президентом Грузії у 2004-2013 роках. У 2013 році він виїхав із країни. У Грузії проти нього порушені кримінальні справи, зокрема, заочно засуджено до ув'язнення. 2015 року Саакашвілі отримав українське громадянство і став головою Одеської обласної держадміністрації. Восени 2016 року він пішов у відставку, а у липні 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі. У травні 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Нині Саакашвілі очолює Виконавчий комітет Національної ради реформ України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок