Реконструкція музею у Більську на Полтавщині здорожчала на 7 мільйонів гривень

Реконструкція музею у Більську на Полтавщині здорожчала на 7 мільйонів гривень

Реконструкція музею у Більську на Полтавщині здорожчала на 7 мільйонів гривень
Суспільне Полтава

На 7 мільйонів гривень здорожчала реконструкція будівлі для музею заповідника «Більськ» у Котелевській громаді. Це пов’язано з додатковими роботами, зокрема, підсиленням фундаменту, заміною комунікацій та переплануванням приміщень. Про це Суспільному повідомила заступниця голови обласної адміністрації Катерина Рижеченко. Спочатку вартість робіт становила 32,5 мільйони гривень, а після коригування проєкту – понад 39 мільйонів.

Будівлю колишнього дитсадка у Котелевській громаді пів року реконструюють, аби створити музей історико-культурного заповідника «Більськ». За цей час зробили близько половини запланованих робіт, розповів директор установи Ігор Корост.

"Встановлено вікна, фактично завершено роботи по даху, далі буде фасад, а наступні роботи вже будуть внутрішні. Прокладені комунікації для освітлення, для води. Стягнено стіни, зміцнено фундамент", - говорить директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Реконструкція музею у Більську на Полтавщині здорожчала на 7 мільйонів гривень
Реконструкція музею в Більську. Суспільне Полтава

Початкова вартість реконструкції складала 32 мільйони гривень. У жовтні обласний департамент капітального будівництва замовив коригування проєктної документації через додаткові роботи, повідомила Катерина Рижеченко.

"Після коригування сума становить 39 мільйонів (гривень – ред.), майже 40 (мільйонів гривень – ред.). Роботи по підсиленню фундаменту, заміна комунікацій, перепланування, укріплення. Тому тут, звичайно, у процесі сума змінюється. І плюс ще в першому варіанті проєкту не враховано було ліфт. Реставрація, реконструкція – це завжди найскладніші роботи. Неможливо у першому варіанті проєкту врахувати всі моменти", - говорить заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Реконструкція музею у Більську на Полтавщині здорожчала на 7 мільйонів гривень
Більське городище поблизу Котельви. Тут відбувається щорічний фестиваль Гелон-фест. Суспільне Полтава

У приміщенні музею планують облаштувати науково-дослідний центр, виставкову залу, реставраційну та кімнати для зберігання знахідок заповідника «Більськ», каже зберігач фондів.

"Понад 16 тисяч екземплярів, тут вони будуть експонуватися в експозиційних залах. Зберігаються вони в нашому приміщенні у Котельві. Всі походять з Більського городища. На даний час вже впритул, майже немає місця. Кожен рік до нас надходить більше тисячі знахідок. Дуже великі об'єми йдуть, працює і експедиція Харківського національного університету, Інституту археології, і наша експедиція", - каже головний зберігач фондів заповідника «Більськ» Олег Шапорда.

Крім реконструкції самої будівлі музею, мають облаштувати територію навколо. Для цього планують розширити її приблизно на пів гектара, говорить Ігор Корост. Аби це зробити, готують документи.

Реконструкція музею у Більську
Ремонті роботи в майбутньому музеї. Суспільне Полтава

"Хочемо, щоб тут були розміщені тематичні експозиції, місця для розміщення туристів, для їх відпочинку. Також велика проблема – це місця для зупинки автобусів. На одній зі стін, на боковому фасаді, ми хочемо розміщувати великий екран, аби з проєктора показувати різні фільми, або для проведення заходів", - говорить директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

За словами заступниці голови ОДА Катерини Рижеченко, відкрити музей мають 2022-го, як це планували й раніше.

Кореспонденти Суспільного намагалися поспілкуватися з представниками підрядної організації «Будімперія-2017». Її директор Олексій Лисенко повідомив, що поїхав у відрядження, а телефоном коментувати здорожчання робіт не погодився. Виконроб підрядної організації Олександр Зубань дати інтерв’ю щодо реконструкції також відмовився.

Що відомо:

  • Більське городище – історична пам’ятка доби скіфського часу, що являла собою типове укріплене поселення. Городище є найбільшим укріпленням скіфського часу у Східній Європі. Перші археологічні розкопки тут влаштували 1906-го року.
На початок