Держзрада та шпигунство: в СБУ повідомили подробиці затримання у Харкові

Держзрада та шпигунство: в СБУ повідомили подробиці затримання у Харкові

Держзрада та шпигунство: в СБУ повідомили подробиці затримання у Харкові
Суспільне Харків

Підозрюваного у шпигунстві іноземця та підозрюваного у держзраді громадянина України, якого вважають посередником у злочині, взяли під варту з правом внесення застави.

Іноземцю призначили 20 млн грн застави, українцю — 1 млн грн, повідомив на брифінгу 8 листопада прокурор Харківської області Олександр Фільчаков.

За даними слідства, "виходець зі Східної Азії, перебуваючи в Україні, за грошову винагороду вирішив схилити українця до конфіденційного співробітництва: іноземець запропонував громадянину України збирати відомості, що становлять державну таємницю у сфері науково-технічних розробок України з метою їх передачі представникам іноземної держави".

За словами Фільчакова, силовики фіксували протиправні дії пів року. Затримали чоловіків під час отримання документів.

Держзрада та шпигунство: силовики повідомили подробиці затримання у Харкові
Прокуратура Харківської області

СБУ оприлюднила оперативне відео затримання та перемовини фігурантів справи. На відео видно документи з грифом "Таємно", папери з назвою закладу співпраці — Національна академія наук України, а також напрямком досліджень — матеріалознавство, металургія.

Іноземець контактував з представниками вищих навчальних закладів Харківщини для зарахування іноземних студентів, розповів начальник Управління СБУ в Харківській області Роман Дудін.

"Перебуваючи на посаді керівника однієї з організацій, діяльність якої спрямована на розвиток міжнародних відносин у гуманітарній сфері, встановлював професійні контакти із представниками вітчизняних закладів вищої освіти та науково-дослідних установ", — сказав Дудін.

За його словами, як свідок у справі проходить харківський науковець.

"Особа, яка працювала і працює на сьогодні в одній з наукових установ міста Харкова, до неї були спрямування. Тобто ці два громадянина, вони вийшли на цю особу і, розуміючи, що певні документи містять державну таємницю, намагалися їх викупити з метою передачі їх в іншу країну", — сказав Дудін.

В яку саме країну мали передати інформацію з обмеженим доступом, начальник УСБУ не уточнив. Максимальне покарання за статтями "держзрада" та "шпигунство" — 15 років ув'язнення.

Що відомо

  • Спецоперацію з затримання провели 5 листопада на проспекті Науки у Харкові.

На початок