Приміщення, яке не використовували 20 років, поділили на зону для спілкування, наукову лабораторію та теплицю. У ній, зокрема й вирощуватимуть овочі, фрукти та екзотичні рослини. Про це Суспільному розповіла директорка навчального закладу Валентина Нестюк.
Освітній простір "ECOHUB-17" відкрили цьогоріч у жовтні на четвертому поверсі 17-го фізико-математичного ліцею. Його, розповідає вчителька фінансової грамотності Світлана Колійчук, не використовували останніх 20 років. Додає, в 70-х роках тут вже була теплиця. Мансарда забезпечує тепло протягом усього року.
"Окрім полуниці хочемо посадити різні культури, які вживані в нашій місцевості. Багато учнів не знають як садити. Кожен клас буде визначати що він хоче посадити", — каже Світлана Колійчук.

Загалом, приміщення площею 190 квадратних метрів, поділили на три зони. Окрім теплиці, створили зону для досліджень та простір для спілкування. Тут замінили вікна, підлогу та встановили сонцезахисні плити на стелі.
Одинадцятикласниця Софія Коцюбинська каже, в "ECOHUB-17" проводитиме час з однолітками, разом будуть реалізовувати мистецькі проєкти.
"Іноді хочеться піти кудись з класом, дуже цікаво проводити вистави, спілкування між класами. Такий простір дуже потрібний, тут буде цікавіше проводити уроки", говорить Софія Коцюбинська.

Відкриття в ліцеї "ECOHUB" стало можливим завдяки перемозі в міському конкурсі "Бюджет шкільних проєктів", — розповідає директорка навчального закладу Валентина Нестюк.
"Ми отримали 300 тисяч гривень не реалізацію проєкту, кошти повністю реалізовані на даний момент, на переобладнання цієї частини, замінили підлогу, до стелі ще один шар, який дає зупинити потік тепла і зробити перебування комфортними", — зазначила директорка навчального закладу Валентина Нестюк.
У планах, додає Нестюк, — проводити в "ECOHUB-17" уроки з малювання.

Довідка
"Бюджет шкільних проєктів" – це інструмент, завдяки якому у громаді підтримують учнівські ініціативи. Гроші на реалізацію проєктів-переможців виділяють з бюджету громади. Загалом, у 2021 році, у конкурсі "Бюджет шкільних проєктів" взяли участь 33 навчальні заклади, 9 з них – стали переможцями. На втілення кращих ідей учнів цьогоріч з бюджету громади виділили 2,5 млн гривень.
Читайте також
- У Вінниці відбувся фестиваль робототехніки "Vinnytsia RoboCamp"
- "Сонячні професії": до проєкту у Вінниці долучилися 35 підлітків із синдромом Дауна
- Вінничанка здобула перемогу у трьох категоріях на міжнародному конкурсі-фестивалі