Перша китаянка вийшла у відкритий космос

Перша китаянка вийшла у відкритий космос

Перша китаянка вийшла у відкритий космос
iStock

Астронавтка Ван Япін із китайського космічного корабля "Шеньчжоу-13"стала першою китаянкою, яка побувала у відкритому космосі. Про це повідомляє китайська державна урядова агенція новин “Сіньхуа”.

За даними Канцелярії програми пілотованої космонавтики Китаю, 7 листопада два члени екіпажу китайського космічного корабля вийшли у відкритий космос у межах місії поза космічною станцією "Тяньгун", що наразі будується.

О 18:51 за пекінським часом астронавт Чжай Чжиган відкрив вихідний люк вузлового відсіку основного модуля "Тяньхе" китайської космічної станції. Для нього це другий вихід у відкритий космос після 13-річної перерви.

О 20:28 астронавти Чжай Чжиган і Ван Япін по черзі залишили основний модуль "Тяньхе" і успішно вийшли у відкритий космос. Третій астронавт Е Гуанфу залишався на борту космічного апарату. Він взаємодіяв із колегами та допомагав їм під час проведення позакорабельних робіт.

Астронавтці Ван Япін 41 рік, вона стала першою китайською жінкою-астронавтом, яка вийшла у відкритий космос.

"Це перший вихід у відкритий космос екіпажу "Шеньчжоу-13", а також перший в історії космосу Китаю вихід з участю жінки-астронавта", – йдеться у заяві Китайського космічного агентства.

Що відомо

  • 3 липня Китай здійснив успішний запуск ракети-носія "Чанчжен-2Д" з п’ятьма супутниками на борту.
  • 17 червня Китай успішно запустив у космос трьох астронавтів на нову космічну станцію. Це найтриваліший пілотований космічний політ Китаю та перший політ майже за п'ять років
  • Раніше Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США сфотографувало китайський марсохід "Журонг", який рухався по поверхні Червоної планети на південь.
  • 15 травня Китай вперше посадив на Марсі свій космічний апарат. Пізніше зонд "Тяньвень-1" надіслав перші фото з поверхні Марса.
  • 9 травня Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) звинуватило Китай у недотриманні стандартів щодо поводження з космічним сміттям. Зокрема, йдеться про падіння уламків некерованої китайської ракети-носія Long March 5B ("Чанчжен-5Б").

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок