Справа депутата Євгена Диканя: у Полтаві просили відводу слідчого судді

Справа депутата Євгена Диканя: у Полтаві просили відводу слідчого судді

Справа депутата Євгена Диканя: у Полтаві просили відводу слідчого судді
Суспільне Полтава (27.09.2021/08.11.2021)

В Октябрському райсуді Полтави хотіли оскаржити підозру в отриманні неправомірної вигоди, яку оголосили депутату Євгену Диканю. Про це на засіданні клопотав його захисник Сергій Книш. За його словами, підозру склали з помилками, вона є необґрунтованою. Коментувати журналістам свою позицію адвокат відмовився.

Після цього, сторона захисту подала заяву про відвід прокурора. А потерпілий у справі – підприємець Іван Сасін, з якого, ймовірно, вимагали гроші, зі своїм адвокатом клопотали про відвід слідчого судді. Адвокат Роман Кабальський сказав, що дії судді Едуарда Сініцина свідчать про його упереджене ставлення до сторони потерпілого.

"Це додатково підтверджується рішеннями, які наведені в заяві про відвід, обставини щодо діаметрально протилежної поведінки в ухваленні деяких рішень, затягуванні з публікацією ухвал в Єдиному реєстрі судових рішень", – говорить адвокат потерпілого Роман Кабальський.

У Полтаві просили відводу слідчого судді по справі Євгена Диканя
Суддя Октябрського райсуду Полтави Едуард Сініцин. Суспільне Полтава

"Для вирішення цього питання справа передається до канцелярії на розподіл (судді – ред.). Потім буде з’ясовано, в якому складі буде слухатись зазначена скарга, а потім вже буде розглядатися заява про відвід прокурора", – каже суддя Октябрського районного суду Полтави Едуард Сініцин.

Дату наступного засідання поки не призначили.

Що відомо:

  • Депутата Полтавської міськради Євгена Диканя та посадовців міськради підозрюють в організування корупційної схеми щодо видачі дозвільних документів на будівництво та благоустрій. За даними обласного управління СБУ, у разі відмови платити, місцевим підприємцям погрожували створити перешкоди.
  • За даними слідства, вартість таких дозвільних документів для полтавського підприємця Івана Сасіна оцінили у 5 тисяч доларів США.
  • Щодо цієї справи 2 вересня у Полтавській міськраді відбулися обшуки.
  • 4 вересня Євгену Диканю в Октябрському райсуді обрали запобіжний захід - два місяці тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 681 тисячі гривень. Її підозрюваний заплатив.
  • Ще одному підозрюваному у справі – керівнику міського управління з питань містобудування Миколі Шевельову – 6 вересня в Октябрському суді Едуард Сініцин не призначив ніякого запобіжного заходу через відсутністю доказів, які вказували б на правопорушення з боку посадовця.
  • Управління СБУ у Полтавській області 20 жовтня опублікувало аудіозаписи щодо вимагання та отримання неправомірної вигоди. Як повідомляє пресслужба СБУ у Полтавській області, були зафіксовані зустрічі підозрюваних у справі та підприємця, від якого вимагали неправомірну вигоду. Оприлюднений аудіозапис, стосується підозрюваного депутата Полтавської міськради від партії «За майбутнє» Євгена Диканя.
  • Правоохоронці розслідують цю справу за частиною третьою статті «Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою». За це передбачено від п’яти до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади до трьох років із конфіскацією майна.
На початок