Справа MH17. Родичі загиблих закликали суд встановити роль Росії в катастрофі

Справа MH17. Родичі загиблих закликали суд встановити роль Росії в катастрофі

Справа MH17. Родичі загиблих закликали суд встановити роль Росії в катастрофі
Суспільне

У судовому комплексі “Схіпхол" у Нідерландах відновилося судове засідання у справі рейсу MH17, збитого над Донбасом у 2014 році.

Як заявив під час засідання член правління фонду "Авіакатастрофа" Піт Плуг, родичі загиблих в авіакатастрофі MH-17 на Донбасі закликають встановити роль Росії у збитті літака. Адже це може попередити у майбутньому подібні випадки, коли проти цивільних літаків застосовують зброю.

Він також нагадав, що Росія перешкоджає слідству, адже ігнорує запити про допит свідків.

Плуг наголосив, що родичі хочуть знати, що саме сталося, хто відповідальний і до "верхівки". Він наголосив, що під час засідань обвинувачення розгорнуту картину ситуації на сході України в день авіакатастрофи та про ракетний комплекс, який був використаний, і як він потрапив з Росії до місця запуску.

"Ми багато чули на слуханнях про роль підсудних щодо MH-17, але нічого не знаємо про інших причетних. Розслідування Міжнародної слідчої групи ще триває. Тому для мене, і я думаю, для багатьох інших, для вашого вердикту наступного року, дуже важливо встановити, яка ракетна система була використана, звідки вона взялася, що зробила Російська Федерація і що вона робила на сході України", — відзначив Плуг.

8 листопада на засіданні мають виступити 8 родичів загиблих.

Що відомо

  • 17 липня 2014 року неподалік Тореза Донецької області був збитий Boeing 777 компанії "Малазійські авіалінії", що виконував регулярний рейс MH17. Загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб). Слідство встановило, що літак MH17 збили над Донбасом з російського "Бука".
  • Об'єднана слідча група (JIT) назвала імена перших чотирьох підозрюваних – Сергій Дубинський (позивний "Хмурий"), Ігор Гіркін (позивний "Стрелок"), Олег Пулатов (позивний "Гюрза"), Леонід Харченко (позивний "Кріт"). У листопаді 2019 року частину обвинувального висновку у справі МН-17 передали до суду Гааги.
  • 9 березня 2020 року розпочалися судові засідання окружного суду Гааги щодо перших чотирьох підозрюваних у справі щодо збиття літака рейсу МН17 у 2014 році. Євросоюз закликав Росію визнати відповідальність за катастрофу MH17.
  • Окружний суд Гааги 1 лютого 2021 року поновив слухання у справі рейсу MH17. Прокуратура Нідерландів під час судового процесу про збиття літака рейсу MH17 представила запис нових телефонних розмов, які є "найбільш конкретним доказом" причетності чотирьох підозрюваних у цій справі. Захист обвинуваченого росіянина Олега Пулатова отримав від суду дозвіл доступ до уламків зі своїм експертом для оцінки пошкоджень.
  • 8 липня 2021 року Окружний суд Гааги, який розглядає справу про збитий літак рейсу MH17 авіакомпанії Malasya Airlines, відхилив клопотання адвокатів обвинуваченого Олега Пулатова щодо вивчення усіх уламків повітряного судна.
  • У роковини збиття літака MH17 міністри закордонних справ країн-учасниць об’єднаної слідчої групи (Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України), закликали встановити істину в цій справі. Водночас США закликали Росію взяти відповідальність за трагедію.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок