Збірна України завоювала рекордну кількість "золота" на молодіжному чемпіонаті світу з боротьби UWW

Україна здобула чотири історичні титули та стала найкращою у світі в жіночій боротьбі.

У столиці Сербії Белграді завершився молодіжний чемпіонат світу з боротьби в категорії до 23 років. Для України він став найуспішнішим за історію участі збірної.

Команда повторила попередній результат за кількістю медалей, завоювавши, як і в 2019 році, дев'ять нагород. Проте за ґатунком цих медалей Україна перевершила свої рекордні показники. "Синьо-жовті" вперше завоювали одразу чотири "золота". До цього українські борці здобували максимум по одному титулу за чемпіонат.

Така кількість золотих нагород дозволила Україні вперше піднятися на друге місце в медальному заліку молодіжного чемпіонату світу, поступившись лише Росії, в якої було шість золотих нагород і загалом 22 медалі.

Крім того, українська жіноча збірна вперше стала найуспішнішою серед країн-учасниць, заробивши 161 очко та випередивши Росію (140) і США (102). Українки сім разів піднімалися на п'єдестал з десяти можливих та здобули одразу три золоті медалі.

Другою за успішністю була чоловіча команда з вільної боротьби, яка принесла Україні дві нагороди, зокрема одну золоту. Проте в греко-римській українці вперше не зачепилися за жодне призове місце.

Усі українські призери чемпіонату світу-2021 (U23)

Жіноча вільна боротьба
Чоловіча вільна боротьба

Найближчими до медалей у греко-римській боротьбі були Ігор Курочкін (до 60 кг) і Дмитро Васецький (до 77 кг), але вони поступилися в сутичках за "бронзу".

Медальний залік чемпіонату світу-2021 (U23). Топ-10

• 1. Росія – 22 (6 "золото" + 9 "срібло" + 7 "бронза")