У Франківську викрили лікарку, яка в "Дії" фальсифікувала дані про вакцинацію проти COVID-19 — СБУ

У Франківську викрили лікарку, яка в "Дії" фальсифікувала дані про вакцинацію проти COVID-19 — СБУ

У Франківську викрили лікарку, яка в "Дії" фальсифікувала дані про вакцинацію проти COVID-19 — СБУ
Facebook/СБУ

На Івано-Франківщині викрили заступницю директора комунальної лікарні на фальсифікації в застосунку "Дія" відомостей про вакцинацію людей проти COVID-19. Слідчі розпочали кримінальне провадження та встановлюють усі обставини. Про це інформують на Facebook-сторінці Служби безпеки України.

Як йдеться у повідомленні, громадяни не хотіли щепитися проти COVID-19, але бажали мати сертифікат у застосунку "Дія". Лікарка їх не вакцинувала, проте "незаконно вносила персональні дані людей в електронну систему охорони здоров’я "eHealth" через програму "Medics" як нібито вакцинованих".

Лікарка "незаконно вносила персональні дані людей в електронну систему охорони здоров’я "eHealth"
Лікарка "незаконно вносила персональні дані людей в електронну систему охорони здоров’я "eHealth". Facebook/СБУ

За інформацією СБУ, така "послуга" обходилася охочим отримати довідку про вакцинацію 2 500 гривень. "Клієнтів" жінка знаходила через знайомих.

"Поліцейські встановили, що впродовж жовтня у цій лікарні внесли у систему значну кількість людей з майже всіх регіонів України, стосовно яких є достатні підстави вважати, що їхня вакцинація не здійснювалася", — йдеться у дописі.

Під час обшуків за місцем роботи медпрацівниці слідчі вилучили комп’ютерну техніку, медичні та інші документи.

У Франківську викрили лікарку, яка в "Дії" фальсифікувала дані про вакцинацію проти COVID-19 — СБУ
У Франківську викрили лікарку, яка в "Дії" фальсифікувала дані про вакцинацію проти COVID-19 — СБУ. Facebook/СБУ

СБУ ініціюватиме анулювання сертифікатів про вакцинацію, які лікарка внесла в "Дію".

Заступниці директора комунальної лікарні планують оголосити підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 362Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї Кримінального кодексу України.

"Підробка та збут тестів і сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу – це справжнє кримінальне правопорушення. Воно карається штрафом до 17 тис. грн, арештом до шести місяців або обмеженням волі до двох років. І використання завідомо фальшивого документа теж підпадає під ст. 358 Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів Кримінального кодексу України — до 2 років обмеження волі", — нагадують у відомстві.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок