Аби картопля смакувала, її слід правильно зберігати — фахівець

Аби картопля смакувала, її слід правильно зберігати — фахівець

Аби картопля смакувала, її слід правильно зберігати — фахівець
Суспільне: Черкаси

Фітофтороз, гниль та парша – хвороби, які найбільше вражають картоплю, якщо її зберігати неправильно. Аби овоч смакував протягом року, про його захист варто думати ще під час збору, розповів фахівець управління фітосанітарної безпеки Сергій Меженов.

Черкащанка Ганна Ніколаєнко розповіла, що нині гнути спину збираючи картоплю не потрібно, бо весь процес механізований:

"Картопля викопується, подається на стрічку. Вентилятор відгортає землю, сміття, бур’яни. Далі вона подається на стрічку транспортовану. Там стоять люди, які викидають непотріб і гнилу картоплю", — описала процес викопування жінка.

Збирання картоплі на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Далі овочі висипають у кузов трактора, який відвезе його до сховища, де картоплю перебиратимуть. Поділять за розміром, сортом та якістю, розповіла Ганна Ніколаєнко.

"Велика для споживача, також для посадки, а це йде для споживання сільського хазяйства".

За словами механізатора Миколи Січкара, цього року картопля вродила добре:

"Тут сортів багато. Кожний сорт по-різному родить. Є сорти дуже хороші, є середньої врожайності. Ми дивимося за технікою, щоб працювала. Вчасно його зібрати до морозів", — розповів чоловік.

Збір картоплі на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Втім, викопати та зібрати врожай – це частина роботи. Важливо її правильно зберегти на зиму та весну, додала Ганна Ніколаєнко.

"Найперше – це треба сховище. Щоб провітрювання, температурний режим дотримувався тоді картопля добре зберігається", — зауважила пані Ганна.

Якщо не дотримуватися цих правил, овоч хворітиме, пояснив спеціаліст управління фітосанітарної безпеки Сергій Меженов.

"Це грибкові та бактеріальні хвороби картоплі. До грибкових хвороб належить фітофтороз, парша, гомозна та фузаріозна гнилі. До бактеріальних – кільцева гниль картоплі та мокра гниль картоплі".

Збирання картоплі на Черкащині
Суспільне: Черкаси

Аби смакувати стравами із картоплі весь рік, потрібно врахувати наступне:

"Після збору врожаю прибирати бадилля, щоб не залишалося ніяких рослинних решток на городі. Щоб в сховищі була температура стабільна – плюс 2-5 градусів за Цельсієм. Також ретельно здійснювати перебирання картоплі та старатися, щоб було якомога менше механічних пошкоджень", – додав Сергій Меженов.

Уражену картоплю слід утилізувати, додав фахівець. Їсти її теж не варто.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок