Прикарпатських військових запрошують на курс "Підприємництво і лідерство"

Прикарпатських військових запрошують на курс "Підприємництво і лідерство"

Прикарпатських військових запрошують на курс "Підприємництво і лідерство" МІНоборони

До 20 березня триває набір на проєкт безкоштовного навчання "Україна – Норвегія" "Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні".

Впродовж трьох місяців ветерани, учасники АТО/ООС, військовослужбовці запасу та члени їхніх сімей можуть відвідувати заняття в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за спеціальністю "Підприємництво і лідерство".

"Під час інтенсивних занять ми ділимося з учасниками проєкту найкращими практиками ведення бізнесу. Велику частину програми складає психологічна реабілітація, англійська мова, бухгалтерський облік, є модуль з ІТ. Ми даємо різносторонні можливості. У перші тижні вивчаємо потреби та очікування слухачів, бо хтось хоче ресторанний бізнес, хтось туристичний – ми підлаштовуємося, організовуємо зустрічі з підприємцями. Взагалі програма гнучка, я би сказав, що це такий собі конструктор", – розповідає координатор проєку, проректор Максим Карпаш.

Навчання стартує з 23 березня. Кількість абітурієнтів обмежена - 30 людей. Зареєструватися потрібно до 20 березня.

"Було дуже важко, бо я служив безперервно, а до служби був студентом. По звільненню приходиш – все змінилося: там була війна, емоції, а тут люди посміхаються і гуляють. Ти замикаєшся, хочеш бути далеко від усіх. Цей проєкт для мене став трохи реабілітацією. Цікаво було, бо не встиг закінчити коледж – дали відстрочку з ­­­навчання у зв’язку зі службою. Як звільнився, то пройшов у коледжі підготовку, захистив диплом. А тут курси, нам показали відео про Норвегію, як вона допомагає Україні – і сказали: якщо бажаєте, то ми будемо з вами продовжувати. Це мене зацікавило: чому у Норвегії так, а у нас інакше. Це ще більше давало поштовх до навчання. У мене професія більше така робітнича, а це зовсім нове, ці бізнес-плани… Колектив дуже гарний, бо зібралися люди, які тебе розуміють. Не потрібно було боятися, що скажеш щось не те. Мені була потрібна програма, зараз я вже це розумію. Тоді я не хотів іти до психолога, закрився у собі та не хотів нікого бачити, хотів повернутися назад", – згадує Володимир Яківців, який у 2017-му став випускником проєкту за спеціальністю "Підприємництво для сталого розвитку".

До слова, проєкт "Україна – Норвегія" "Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їхніх сімей в Україні" діє четвертий рік. За цей час на програмі навчалося понад 200 студентів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди