"Опора" проти районних виборчих комісій: суд у Харкові відмовив у позові до Основ’янської ТВК

"Опора" проти районних виборчих комісій: суд у Харкові відмовив у позові до Основ’янської ТВК

"Опора" проти районних виборчих комісій: суд у Харкові відмовив у позові до Основ’янської ТВК
Суспільне Харків

Харківський окружний адмінсуд відмовив у задоволенні позовних вимог представнику мережі "Опора" Миколі Зінченку щодо перерахунку голосів на виборчій дільниці №631675 в Основ’янському районі, де виявили розбіжність у 70 голосів на користь Ігоря Терехова.

Рішення оголосила суддя Олена Мар'єнко близько першої ночі 7 листопада, повідомив Суспільному представник "Опори" Павло Новик.

"Опора" проти районних виборчих комісій: суд у Харкові відмовив у позові до Основ’янської ТВК
Опора

У суді Зінченко просив зобов’язати Основ’янську ТВК провести повторний підрахунок голосів на дільниці, де виявили розбіжності, скласти протокол з позначкою "Уточнений", а також зобов'язати Харківську міську ТВК не реєструвати Ігоря Терехова міським головою до того, як перерахують голоси й складуть уточнений протокол.

Представник Терехова Юрій Бабич заперечував, наголосив, що це може вплинути на виборчий процес у Харкові.

Рішення суду представники "Опори" планують оскаржити в апеляційному суді.

Що відомо

  • Спостерігачі "Опори" звернулися до суду після того, як Харківська міська виборча комісія розглянула скарги організації, взяла їх до уваги, але відмовила у повторному підрахунку голосів на окремих дільницях у Харкові. Розбіжності у протоколах, які помітили спостерігачі, свідчать про додавання голосів на користь кандидата Ігоря Терехова.
  • У своїх позовах "Опора" просила визнати дії трьох районних у місті Харкові ТВК по встановленню підсумків голосування з виборів міського голови протиправними, зобов’язати Новобаварську та Основ’янську районні ТВК провести повторний підрахунок голосів на дільницях, де виявили розбіжності, а у Холодногірському районі зобов’язати ТВК врахувати відомості за протоколом безперервного засідання по встановленню підсумків голосування; скласти протокол з позначкою "Уточнений".
  • Спостерігачі також просили визнати протиправними дії зі складання протоколу Харківської міської ТВК про результати голосування; скасувати протокол Харківської міської ТВК; скасувати постанову Харківської міської ТВК про визнання обраним Харківським міським головою Ігоря Терехова, а також зобов'язати міську ТВК утриматися від прийняття рішення про реєстрацію Терехова міським головою до складання протоколу про результати голосування з позачергових виборів з позначкою "Уточнений".
  • 5 листопада Ігор Терехов, якого Харківська ТВК 1 листопада оголосила обраним міським головою, через суд намагався скасувати постанову Харківської міської ТВК за скаргами "Опори". Представник Терехова у суді наголошував, що спостерігачі порушили строки, звернувшись до ТВК після оголошення результатів виборів. Представники "Опори" заперечували. Письмові заперечення до суду направила і міська ТВК. Позов Терехова до Харківської міської ТВК суд не задовольнив.
  • 6 листопада суд почав розглядати позови "Опори" до районних ТВК. Представник Терехова заявив, що "Опора" втручається у виборчий процес, висуваючи вимогу утриматися від реєстрації Терехова міським головою до уточнення результатів виборів. "Опора" заперечувала.
На початок