У наступному році на Львівщині почнуть будувати новий міст через річку Західний Буг

У наступному році на Львівщині почнуть будувати новий міст через річку Західний Буг

Марафон
У наступному році на Львівщині почнуть будувати новий міст через річку Західний Буг
Голос Сокальщини

У 2022 році на Львівщині почнуть будувати новий міст через річку Західний Буг. Його зведуть поруч з аварійним мостом, який з'єднує місто Сокаль та смт. Жвирка. Після цього старий міст розберуть. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів заступник директора обласного департаменту дорожнього господарства Микола Одиноцький.

Міст, який з'єднує Сокаль та Жвирку, побудували у 1964 році з металевих ферм. Через неналежну експлуатацію метал почав іржавіти та втрачати міцність. У 2019 році цей міст обстежили фахівці Львівської політехніки та визнали його аварійним.

"Міст в такому стані вже не в один рік. Починаючи з 2019 року, ми висвітлювали його стан: зсередини, знизу. Було видно, що міст перебуває вже в такому стані, що може трапитись якась трагедія — почав руйнуватися асфальт, з'являтися тріщини і дірки. Ми писали в різні установи, народним депутатам і постійно була та сама відповідь: "Плануємо", — каже голова правління ГО "Інформаційне бюро. Дорожній контроль Захід" Олександр Клімов.

Старий міст через Західний Буг
Старий міст через Західний Буг. Голос Сокальщини

Два роки тому рух мостом для великогабаритного транспорту заборонили. Тоді ж встановили знаки про обмеження руху. За словами Миколи Одиноцького, їх неодноразово викрадали, тому знаки тричі відновлювали. Попри можливість перетнути річку через міст у Червонограді, місцеві водії продовжують їздити за старим, коротшим маршрутом:

"Транспорт все ж таки їздить. Водії порушують ваговий контроль і проїжджають на заборонені знаки. Ми неодноразово здійснювали рейди і зверталися до поліції, щоб їх притягували до відповідальності", — каже Олександр Клімов.

Старий міст через Західний Буг
Старий міст через Західний Буг. Голос Сокальщини

Відновлювати старий міст, що з'єднує Сокаль та Жвирку, не планують через поганий стан металу. Натомість поруч з ним майстри побудують новий.

"Ми розпочали процес виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво нового моста. Зараз вона проходить експертизу. На період будівництва старий міст буде проїзний. Роботи ми плануємо розпочати в наступному році", — каже заступник директора обласного департаменту дорожнього господарства.

Будівництво, за словами Миколи Одиноцького, триватиме до двох років. Орієнтовна вартість робіт — 260 мільйонів гривень.

Читайте також

Мости у Львові. Два із 16 – в аварійному стані

Мости на Львівщині. 70% споруд – у неналежному стані

Впродовж 2021 року на Львівщині відремонтували 14 мостів

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок