На Полтавщині у Карлівській громаді оголосили результати місцевих виборів

На Полтавщині у Карлівській громаді оголосили результати місцевих виборів

На Полтавщині у Карлівській громаді оголосили результати місцевих виборів
Суспільне Полтава (31.10.2021)

До Карлівської міської ради потрапляють представники семи політсил. Про це Суспільному розповів голова Карлівської ТВК Маркіян Нога.

5 листопада Карлівська ТВК озвучила результати виборів. Згідно з ними, із 383 кандидатів, які змагалися за депутатський мандат, до міської ради потраплять 26. Це представники семи партій. Найбільше потрапило представників від політ сили «Українці», найменше – від «ОПЗЖ», повідомив Маркіян Нога.

На Полтавщині у Карлівській громаді оголосили результати місцевих виборів
Результати позачергових виборів 2021 в Карлівській громаді. Суспільне Полтава

Під час позачергових виборів у громаді, які відбулися 31 жовтня, депутатів обирали за пропорційною системою із відкритими списками. Це передбачало публікацію переліку представників від кожної політсили і голосування за конкретного кандидата. Хто отримав більше голосів, підійнявся вище у рейтингу партії. І, якщо ця політсила потрапляє до ради, той кандидат мав більше шансів стати депутатом.

Згідно з виборчим законодавством, новобрані депутати мають зареєструватися. А повноважень вони наберуть під час першої сесії. Точної дати її проведення у ТВК не повідомили.

Що відомо:

  • Верховна Рада призначила позачергові вибори до Карлівської міськради 15 липня 2021. Причиною цього стало звернення міського голови Петра Світлика. У пояснювальній записці до проєкту поставнови про призначення виборів йдеться, що сесії Карлівської міської ради, які він неодноразово скликав, не проводились через відсутність відповідного кворуму. Тому не ухвалювалися важливі рішення щодо забезпечення життєдіяльності територіальної громади.
  • 19 жовтня Верховний суд визнав протиправною та скасував постанову Верховної Ради щодо позачергових виборів у Карлівській громаді. Та це рішення ще не набуло чинності.
  • Позачергові вибори у Карлівській громаді відбулися 31 жовтня. Активність виборців склала 44,27%.
  • Загалом під час голосування у громаді поліція зафіксувала шість порушень. Це, зокрема, підкуп виборців та незаконна агітація. Про це Суспільному розповіла начальниця сектору моніторингу поліції Людмила Романюк.
  • За словами секретаря міськради Олега Стовбуна, Карлівську громаду утворили торік. Із містом Карлівка об'єднали чотири старостати. Загалом у них понад 26 тисяч жителів.
  • Місцеві вибори на Полтавщині, як і в інших областях України, відбулися 25 жовтня 2020 року. Тоді обирали міського та сільського голів, депутатів до обласної ради, а також міських, районних у місті, селищних та сільських. Усього в регіоні працювало більше тисячі дільниць. Активність виборців склала майже 40 %.
На початок