"Мережі не готові", - голова асоціації розвитку ОСББ про перехід на індивідуальне опалення у Дніпрі

"Мережі не готові", - голова асоціації розвитку ОСББ про перехід на індивідуальне опалення у Дніпрі

Марафон
"Мережі не готові", - голова асоціації розвитку ОСББ про перехід на індивідуальне опалення у Дніпрі
Газета Сьогодні

Згідно з розпорядженням міського голови опалювальний сезон у Дніпрі стартував 19 жовтня. Спочатку тепло отримали об`єкти соціальної сфери — лікарні, дитячі садочки, школи. Наразі працюють усі 100% котельних міста, і на увесь житловий фонд опалення подається у повному обсязі. Про це в ефірі програми “Сьогодні. Головне” у рамках тематичного марафону “Індивідуальне опалення: проблеми та здобутки” розповів заступник директора з виробництва КП “Теплоенерго” Володимир Білан.

За словами голови асоціації розвитку ОСББ та ЖБК “Сучасний дім” Катерини Чижик, в будинках ОСББ голови правління можуть “відтягнути” старт опалювального сезону. Втім, якщо до будинку подається централізоване опалення, то проблем не виникає. Інакше ситуація з тими будинками ОСББ, де є дахові котельні. Не всі з них отримали ліміти на газ, оскільки НАК “Нафтогаз” не надав типової форми договору, і договори й досі не укладені.

“Протягом останніх двох тижнів це питання вирішується на рівні Верховної Ради, Кабміну, НАК “Нафтогаз”. “Нафтогаз” наполягає на тому, аби прирівняти ці будинки ОСББ з даховими котельнями не до населення, а до теплопостачальних компаній. Вартість в такому разі буде нижча, ніж у будинках з індивідуальним опаленням. Але все одно залишаться ліміти на газ, не буде змоги контролювати процес у відповідності до погодних умов, бо відсутній механізм корегування. Окрім того за цим прямим договором НАК “Нафтогаз” вимагає передплату за ще не надану послугу, це не дає можливості головам ОСББ збирати кошти в межах своїх бюджетів”, - сказала Катерина Чижик.

За словами Катерини Чижик, багато хто з голів ОСББ, отримавши у жовтні ліміти на газ, був змушений “відтягнути” початок опалювального сезону.

Володимир Білан натомість стверджує, що проблем нема, договори між Теплоенерго та НАК Нафтогаз підписані, ліміти отримані, і до кінця цього опалювального сезону проблем, сподівається, не виникне. Ціни підвищуватися не будуть і залишаються на тому ж рівні — 1741 грн за Гігакалорію.

Катерина Чижик також зазначила, що вже зареєстровано законопроєкт, суть якого — аби ОСББ, які мають дахові котельні, сплачували лише за фактично надане тепло. Також голова асоціації розвитку ОСББ та ЖБК “Сучасний дім” вважає, що перехід з централізованого опалення на індивідуальне — помилка.

“80% багатоквартирних будинків міста мають вертикальний захід теплоносія, тобто опалюються ще й підвали та під`їзди. Якщо їх перевести на індивідуальне опалення, то матимемо проблему, що, наприклад, у великі морози всі мережі, які стосуються водопостачання та каналізації, вони можуть просто замерзнути”, - сказала Катерина Чижик.

За її словами, є ще проблема встановлення індивідуального котла, коли за відсутності нормальної витяжки, куди буде виходити CO2, це все буде потрапляти у відчинені вікна квартири, яка розташована поверхом вище. До того ж, ні електро, ні газомережі не мають потрібних потужностей для масового переходу на індивідуальне опалення. Їх спочатку треба перебудувати.

На початок