На Миколаївщині видобувають глину з кар’єру. Чи законні дії

На Миколаївщині видобувають глину з кар’єру. Чи законні дії

На Миколаївщині видобувають глину з кар’єру. Чи законні дії
Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

У селі Парутине Куцурубської територіальної громади, що на Миколаївщині, вивозять глину з кар’єру поблизу населеного пункту. В адміністрації села розповіли, що глину вивозили, щоб зробити дорогу. Жителька села вважає, що ці дії незаконні.

Про незаконність видобутку глини кореспондентам Суспільного розповіла жителька та депутатка села Парутине Любов Мурашкіна. Жінка звернулася до поліції та до Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.

"Мені зателефонували, що там знову глину вивозять. Коли я туди побігла, там ще більше було машин. Там вже стояв екскаватор. Коли вони зі мною намагались домовитися — водій КАМАЗу. Він сказав, що з сільським головою це узгоджено. Кажу, покажіть дозвіл, те що вам дозволено тут рити, копати, вивозити. Мені вони нічого не показали, тільки сказали: "Що ви за депутат, що з вами не можна домовитись", – говорить Любов Мурашкіна.

За словами старости села Олега Харковця, котлован розрили під тимчасове сміттєзвалище. Непотрібну глину віддали на будівництво доріг.

"Глина підійшла для доріг, які будуються до вітряних установок. На території нашого округу ці дороги. Ніде ця глина не вивозилася і не продавалася", – розповідає староста села.

На Миколаївщині видобувають глину з кар’єру: чи законні дії
Кар'єр, де видобувають глину. Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

Головний виконроб об’єкту Південноукраїнської повітряно-енергетичної станції Сергій Параскун розповів, що є підписаний договір.

"Ми прийняли рішення підписати офіційно договір. На меті маємо зробити величезний котлован конусної форми, аби туди не впала ні дитина, ні тварина. Щоб декілька років, а може і декілька десятиліть накопичувати сміття громади. Були роботи. Перевозили глину на дороги, ці дороги залишаться для нас. Це об’їзні дороги під посадками, які допомагають потрапити жителям на їхні власні паї", – каже Сергій Параскун.

Читайте також: "Зламаний шлагбаум, погрози та скандал: що відбулося у Миколаївській обласній інфекційній лікарні"

За словами голови Куцурубської сільської ради Інни Копійки, глину віддавали непотрібну.

"Я, як голова, звернулася до нашого інвестора. Вітряки до нас зайшли по Парутиному. Вони нам надали згоду. Вони домовились з підрядником, щоб підрядник виконав роботу з благоустрою сміттєзвалища. Після цієї домовленості ми укладали договір, де за роботу будуть сплачувати інвестори", – говорить Інна Копійка.

У Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу підрахували збитки, завдані державі. На офіційному сайті установи ця сума сягає понад 9 мільйонів 500 тисяч. За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження.

"30 жовтня до поліції звернувся місцевий мешканець села Парутине. Поліцейські виїхали на місце і зафіксували незаконне заволодіння ґрунтовим покровом, поверхневим шаром земель. У зв’язку з чим, відкрили кримінальне провадження за статтею 239 примітка 1. Також було відкрите за статтею 240. Це порушення правил охорони, або використання надр та незаконне видобування корисних копалин", – розповіла речниця Національної поліції в Миколаївській області Марина Калина.

За словами речниці Нацполіції, триває розслідування, правоохоронці з’ясовують всі обставини даної справи.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок