Котельня північного промвузла у Сумах стане комунальною власністю: депутати проголосували "за"

Котельня північного промвузла у Сумах стане комунальною власністю: депутати проголосували "за"

Котельня північного промвузла у Сумах стане комунальною власністю: депутати проголосували "за"
Суспільне Суми

На позачерговій сесії Сумської міської ради депутати погодились забрати Котельню північного промвузла у комунальну власність.

На засіданні депутати розглянули три питання. Два з них – про погашення боргів за газ Котельні північного промвузла, в тому числі про реструктуризацію боргу у 39 млн грн, які котельня та Сумське науково-виробниче об’єднання винні "Сумигазу". Якщо приватне підприємство його не погасить за 40 місяців, далі шість років борг виплачуватимуть з грошей платників податків Сум.

"Єдине, чого не вистачає в цьому рішенні – особистої поруки кінцевого бенефіціара ТОВ "КППВ". Жодного разу я не чула його виступ з цього приводу, жодного разу я не бачила їх особистих гарантій. Для мене це було б важелем при прийнятті цього рішення", – сказала депутатка Сумської міськради Ірина Дяденко.

Також депутати звернулися до керівництва заводу, щоб розпочати процедуру передачі-прийняття Котельні північного промвузла у комунальну власність. Але спочатку треба укласти договір про наміри.

"Згода, на мій погляд, у даній ситуації є кроком для того, щоб показати готовність придбати це майно. Але щоб майно стало комунальної власності, потрібне ще волевиявлення ТОВ “СМНВО-Інжиніринг”, і тільки після складання акту прийняття-передання у державному реєстрі речових прав це майно буде комунальним. Тобто це перший крок, але він не визначальний", – пояснив начальник правового управління Сумської міської ради Олег Чайченко.

Не всі депутати були готові голосувати за таке.

"Чи є в нас взагалі готовність придбати це майно? Навіщо воно нам потрібно, якщо, можливо, "Сумитеплоенерго" може закрити це питання по третині міста? Не потрібне нам це майно – моя точка зору з тієї інформації, яка зараз є", – висловився депутат Андрій Баранов.

"За" проголосували 26 депутатів із 33 присутніх. Не голосували п'ятеро. Один депутат був проти, один – утримався.

"5 листопада вони запропонували договір про наміри, у якому прописано, що це може здійснюватися після того, як буде розглянуто питання списання 230 млн грн. разом з ПДВ по заборгованості в тарифах, починаючи ще з 2016 року – те, що держава не здійснювала. Ми сподіваємося, що саме після цієї процедури ми можемо вступити в перемовини щодо передачі, тому що коли ми кажемо "передача за одну гривню", це буде не зовсім так, тому що є заборгованість. Ця заборгованість буде в розмірі 120-130 млн грн. Ми порахували, скільки коштує побудувати нову перемичку – це 200 млн грн. Скільки треба на нову котельню, зараз розрахунки ведуться. Або цю котельню отримати за одну гривню, як пропонується керівництвом підприємства, у власність сумської громади", – сказав міський голова Сум Олександр Лисенко.

Тариф на цей опалювальний період Котельні північного промвузла мають затвердити 6 листопада на виконкомі. На 4 листопада всіх документів від них, сказав Олександр Журба, у департаменті інфраструктури не було.

"Ми відправили їм зауваження щодо відсутності деяких документів і надання роз’яснень і підтверджуючих документів, договорів. 5 листопада о 9 годині представники КППВ прийшли до департаменту, принесли документи, і зараз це питання розглядається. Тому наскільки зараз відділ узгодить, яку суму, – залежить від того, в якому обсязі вони нададуть документи й підтвердять цифри. Тому що тариф згідно з законом про теплопостачання повинен бути не меншим, ніж економічно обґрунтований", – сказав директор департаменту інфраструктури Олександр Журба.

Опалення у будинках, які обслуговує Котельня, почнуть вмикати 6 листопада, після розпломбування лічильників, говорить Олександр Лисенко. На те, аби пустити тепло до всіх будинків, піде три дні.

На початок