Облраду просять про адресні виплати колишнім полоненим. Скільки їх на Рівненщині

Облраду просять про адресні виплати колишнім полоненим. Скільки їх на Рівненщині

Облраду просять про адресні виплати колишнім полоненим. Скільки їх на Рівненщині
засідання комісії/ фото з сайту обласної ради

Рівненську обласну раду просять знайти можливість виплачувати грошову допомогу жителям області, які з 2014 року перебували в полоні у Росії внаслідок війни на сході України. Підготували таке звернення представники Української Гельсінської Спілки з прав людини, – йдеться на сайті облради. Наразі в області за різними даними проживають від 11 до 29 колишніх полонених.

Можливість виплачувати адресну грошову допомогу колишнім та чинним військовослужбовцям ЗСУ та Нацгвардії, а також добровольцям, які перебували у полоні у Російської Федерації з 2014 року, обговорили 5 листопада під час засідання постійної комісії облради. Звернулися з цим представники Української Гельсінської Спілки з прав людини, – повідомили у пресслужбі облради.

Поки немає чіткої цифри, скільки саме військовослужбовців з області можуть претендувати на таку допомогу. За інформацією голови постійної комісії Вікторії Опанасюк, число таких людей – від 11 до 29.

и надіслали листи до різних державних установ, щоб мати чітку картину, скільки колишніх полонених сьогодні є на Рівненщині. Однак отримали різні відповіді. У Міністерстві у справах ветеранів така інформація взагалі відсутня, в СБУ відповіли, що станом на 17 серпня 2021 року за наявною в них інформацією один житель Рівненщини перебуває в полоні, 23 військовослужбовці ЗСУ, 3 добровольці та 2 військових Нацгвардії звільнені", – процитувала пресслужба Вікторію Опанасюк.

За її словами, департамент розвитку адміністративних та соціальних послуг, соціальної молодіжної політики та спорту облдержадміністрації має дані про 11 офіційно зареєстрованих громадян з Рівненщини, які перебували в полоні.

Комісія рекомендувала внести зміни до обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2019-2022 роки та передбачити адресну грошову допомогу колишнім полоненим на 2022 рік.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок