Зайці, лисиці, єнотовидні собаки: на Полтавщині почнуть сезон полювання на хутрових звірів

Зайці, лисиці, єнотовидні собаки: на Полтавщині почнуть сезон полювання на хутрових звірів

Зайці, лисиці, єнотовидні собаки: на Полтавщині почнуть сезон полювання на хутрових звірів
pexels.com

На Полтавщині 6 листопада розпочинається сезон полювання на хутрових звірів: зайців, лисиць та єнотовидних собак. Про це Суспільному розповів керівник обласного товариства мисливців і рибалок Костянтин Боровик. У цей час діятимуть обмеження на кількість здобичі та використання мисливських знарядь. За порушення передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.

Перед початком сезону полювання єгер Леонід Лаврик оглядає територію угідь Іскрівського заказника, що на території Чутівського мисливсько-рибальського підприємства. У його підпорядкуванні – 10 гектарів лісу.

"У мої обов'язки входить охорона, в зимовий час – підгодівля, ремонт годівниць, викладка солонців і так далі", – говорить єгер Чутівського мисливсько-рибальського підприємства Леонід Лаврик.

На Полтавщині почнуть сезон полювання на хутрових звірів
Дорога у лісі. Суспільне Полтава

Зайці, лисиці, єнотовидні собаки – на цих хутрових можна від 6 листопада полювати в області. Для цього мисливцю потрібні дозвільні документи.

"Це, перш за все, державне посвідчення мисливця, це дозвіл на зброю, обов'язково треба подивитися, щоб не був прострочений дозвіл, бо це буде порушення. Якщо мисливський собака є, то паспорт на мисливську собаку. Від користувача мисливських угідь відстрільну картку. І обов'язково відстрільну картку добутої дичини і порушень правил полювання", – каже голова товариства мисливців і рибалок Полтавщини Костянтин Боровик.

Полювати можна на вихідних. А кількість здобичі обмежена, каже Костянтин Боровик.

"Норма 10 зайців за сезон полювання. А за один день полювання мисливець може добути одного зайця. Також можна відстрілювати лисицю червону, єнотовидну собаку. На них відстрільної картки окремо не треба", – додає Костянтин Боровик.

У лісах на Полтавщині лісівники годують тварин
Годівниця для тварин у лісі. Фото: Суспільне Житомир

Крім того, мисливцями заборонено, зокрема, полювати ближче ніж за 200 метрів до житлових будівель, робити це уночі та зі штучним світлом. А ще не можна використовувати петлі, капкани та гачки. Дотримання правил перевірятимуть поліцейські.

"Створені групи реагування, буде задіяно громадськість. Спільні рейди з єгерськими службами. Здебільшого, власники зброї забувають посвідчення на право полювання, також забувають дозволи на носіння та зберігання зброї , є випадки незаконного носіння зброї, на яку повністю відсутні дозволи", – розпровідає начальник сектору контролю за обігом зброї Полтавського райуправління поліції Олександр Невдачін.

За порушення передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність
Відповідальність за порушення правил поводження зі зброєю. Суспільне Полтава

За порушення правил придбання та передачі зброї, а ще її зберігання та носіння, згідно з кодексом про адмінпорушення, – штраф до 255 гривень. За незаконне полювання – кримінальна відповідальність. Це штраф до 51 тисячі гривень, громадські роботи, обмеження чи позбавлення волі.

За словами Костянтина Боровика, на хутрових звірів полювати можна у 18 мисливських угіддях області. Триватиме сезон до кінця січня 2022-го.

На початок