Українцям, усуненим від роботи через відсутність щеплення, не платитимуть лікарняні

Українцям, усуненим від роботи через відсутність щеплення, не платитимуть лікарняні

Офiцiйно
Українцям, усуненим від роботи через відсутність щеплення, не платитимуть лікарняні
Associated Press

Українцям, яких усунуть від роботи за відмову від вакцинації проти коронавірусу, не надаватимуть допомогу за лікарняними листками.

Про це повідомили у пресцентрі Фонду соціального страхування.

"Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. Виплата не здійснюється за ті дні тимчасової непрацездатності, які збігаються з днями відсторонення від виконання обов’язків", — зазначили у відомстві.

Читайте також: COVID-19: як хворіють вакциновані та скільки щеплених дійсно потрапляють до лікарень

Також, як зазначається, допомога з тимчасової втрати працездатності фінансується, щоб компенсувати заробіток, втрачений за час лікування, однак "у разі відсторонення від роботи з припиненням виплати заробітної плати працівника, який не дотримується вимог щодо обов’язкової вакцинації проти COVID-19, факт втрати заробітку через хворобу або травму в такий період відсутній".

Станом на 5 жовтня обов'язковій вакцинації від коронавірусу підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Що відомо

  • Станом на ранок 5 листопада українські медики виявили 26 488 нових підтверджених випадків COVID-19.
  • Протягом останньої доби в Україні проведено понад 270 тисяч щеплень від COVID-19. Щонайменше одну дозу вакцини отримали ​понад 11 мільйонів українців.
  • Станом на середину жовтня Україна посідала друге місце за рівнем смертності від COVID-19 серед країн Європи. На першому місці – Румунія.
  • За минулий тиждень (25-31 жовтня) кількість нових випадків коронавірусу у світі зросла на 3%. Найбільше зростання кількості смертей було зафіксовано у регіонах Південно-Східної Азії (50%) та Європі (12%).

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок