Зеленський підписав закон про олігархів

Зеленський підписав закон про олігархів

Зеленський підписав закон про олігархів
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон "про олігархів".

"Президент України Володимир Зеленський невідкладно підписав ухвалений Верховною Радою Закон № 1780-ІХ "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)", — повідомили у пресслужбі Офісу президента.

За документом вже навесні 2022 року має запрацювати "реєстр олігархів".

"Ті, кого зазвичай називають олігархами, мають тепер лише два шляхи. Перший – стати прозорим, чесним бізнесом і працювати "в білу". Другий – намагатися грати за старими правилами, чим розпочати чорну сторінку своєї історії", — зазначив президент.

Зокрема, згідно з відповідно до нового закону, олігархом вважатиметься фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
  • підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Документ зобов'язує посадовців повідомляти про контакти з людьми, яких визнано "олігархами". В ОПУ відзначили, що "закон дає великому бізнесу достатній час для адаптації та відмови від практик старої олігархічної системи. Після публікації документа починається відлік 6-місячного терміну для повноцінного введення його норм у дію".

Що відомо

  • Верховна рада 3 листопада ухвалила поправки до законопроєкту № 5599, які уточнюють статус особи, яку Рада нацбезпеки та оборони віднесла до переліку олігархів.
  • 23 вересня Рада прийняла в другому читанні та в цілому законопроєкт президента Зеленського № 5599 про статус олігархів. Розгляд супроводжувався суперечками в Раді і сутичками під парламентом але "за" проголосували 279 народних депутатів.
  • Рада ухвалила три поправки до закону про боротьбу з олігархами, які суперечать одна одній, повідомив голова парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк. Врахували одночасно три поправки (396,398,406), які суперечать одна одній.
  • За словами представника президента в Конституційному суді Федіра Веніславського, у законі немає помилок і взаємовиключних правок.
  • У травні секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що наразі в Україні до переліку олігархів можна віднести 13 людей.
  • За даними списку журналу Forbes, трійку найзаможніших українців продовжує очолювати олігарх Рінат Ахметов. Далі у десятці йдуть Віктор Пінчук, Констянтин Жеваго, Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Олександр і Галина Гереги, Петро Порошенко, Вадим Новінський, Олександр Ярославський та Юрій Костюк.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок