Рада підтримала онлайн-реєстрацію місця проживання

Рада підтримала онлайн-реєстрацію місця проживання

Рада підтримала онлайн-реєстрацію місця проживання
pixabay

Верховна рада 5 листопада ухвалила закон, який передбачає запровадження декларування та реєстрації місця проживання в електронній формі.

Відповідний законопроєкт №5463 "Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні" у першому читанні підтримали 238 народних депутатів.

Закон визначає можливість отримання послуг у електронній формі, перелік усіх необхідних документів та відомостей, необхідних для декларування/реєстрації місця проживання, заборона вимагати для декларування або реєстрації місця проживання подання особою інших, ніж передбачених цим законом, документів.

Окрім цього, закріплюється право власника житла скасувати задеклароване/зареєстроване місце проживання третіх осіб у житлі, що йому належить за підстав, зазначених у законі, без рішення суду.

Читайте також: Мінцифри пропонує гроші за перевірку сервісів у ЦНАПах

Реєстри територіальних громад функціонуватимуть виключно у електронній формі та обмінюватимуться інформацією між собою та з державними реєстрами в автоматичному режимі. При цьому для забезпечення роботи зазначених реєстрів органи місцевого самоврядування мають право створити або використовувати вже створені власні інформаційно-телекомунікаційні системи чи безоплатно використовувати засоби відомчої інформаційної системи ДМС.

Скасовується паперовий документообіг; виключається можливість дублювання реєстрації у різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

Закон також розширює способи звернення за послугами. Змінити місце проживання можна буде відвідавши орган реєстрації або ЦНАП, а також замовивши таку послугу онлайн через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Читайте також: Іпотека та житло в лізинг — вигода чи кабала. Експертка про урядову програму пільгового кредитування

Послуги надаватимуться в електронній формі, що значно скоротить час, необхідний для їх надання; відтепер немає потреби відвідувати органи реєстрації або ЦНАП.

Крім цього, при зверненні за отриманням інших послуг, інформацію про місце проживання осіб органи державної влади, місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності отримують самостійно шляхом доступу до відомчої інформаційної системи ДМС.

Читайте також

  • Міністерство цифрової трансформації запустило у Києві пункти Команди підтримки Дії для того, щоб допомагати отримати COVID-сертифікати на порталі чи в мобільному застосунку.
  • Мінцифри спільно з Мінохорони здоров'я запустило електронну довідку про народження дитини та перевело сервіс "е-Малятко" повністю в онлайн. Також на вебпорталі електронних послуг "Дія" з'явилась можливість реєстрації місця проживання дитини до 14 років.

На початок