Новонароджену дитину, яку знайшли в закинутій будівлі, перевели з реанімації

Новонароджену дитину, яку знайшли в закинутій будівлі, перевели з реанімації

Новонароджену дитину, яку знайшли в закинутій будівлі, перевели з реанімації
Суспільне Тернопіль

Жінка, яка зізналася, що залишила немовля на закинутому молокозаводі, має пройти психолого-психіатричну експертизу. Про це сьогодні розповів начальник Нацполіції області Олександр Богомол.

За його словами, якщо експертиза підтвердить післяпологову депресію, то жінка не нестиме кримінальну відповідальність.

"Психолого-психіатрична експертиза буде проводитись обов’язково, тому що її висновок впливає на суб’єктивну сторону цієї події. Якщо жінка під цим емоційним впливом робить таку дію, то це зовсім інша відповідальність. Це стаття 117, якщо будуть наслідки. Бо якби дитина померла – то ми мали б вбивство новонародженого. Але треба розуміти, що коли щось стається – є ті, що ще збоку допомагають".

За словами Олександра Богомола, зараз цю справу розглядають як залишення в небезпеці матір’ю новонародженої дитини. За це можуть ув’язнити до трьох років або присудити такий же умовний термін. Окрім цього, каже Олександр Богомол, жінка має здати ДНК на батьківство. Її не затримали та не повідомили про підозру.

Зараз поліцейські встановлюють тих, хто може бути причетний до цієї справи.

Психологиня обласного перинатального центру “Мати і дитина” Алла Тимчак розповіла, як можуть поводитись жінки під час післяпологової депресії:

"Може лишити, можуть бути психотичні випадки, вони бувають дуже рідко. Називають 1-2 випадки психозів на 2 000 пологів. може жінка собі шкоду спричинити, може своїй дитині, і це дуже має насторожувати. Якщо тільки жінка відчуває таку нехіть до дитини, не хоче на неї дивитися, починає жбурлятись іграшками, речами, то це має насторожити близьких обов’язково. І саму жінку перш за все. Але вона може того не відслідкувати, близькі повинні помітити і звернутись за фаховою допомогою в такому випадку. Може бути гормональна реакція організму, може бути, що вона мала якісь психічні проблеми в минулому. Можливо, щось в сім’ї сталося. Дуже часто жінки на зраду чоловіка можуть так реагувати, чи ще на якісь стреси сімейні".

Новонароджену дитину, яку знайшли в закинутій будівлі, перевели з реанімації
Алла Тимчак. Суспільне Тернопіль

Нагадаємо, дитину знайшли 2 листопада близько 11 години. 14-річна жителька Товстого зайшла на територію закинутого молокозаводу та почула плач. Коли підійшла ближче, то побачила, що в пакеті лежить немовля, розповіла заступниця голови Товстенської громади Уляна Гуменюк. За її словами, пуповина знайденого немовляти була перев’язана чимось схожим на харчову плівку. Хлопчика назвали Дмитром. Про це розповів начальник обласної служби в справах дітей Ростислав Дрозд. За його словами, дитину сьогодні перевели в соматичний відділ дитячої обласної лікарні, стан немовляти стабільний:

"Комісія захисту прав дітей Товстенської селищної ради провела засідання і прийняли рішення про реєстрацію такої дитини. Сьогодні вже проведена реєстрація. Якщо мама забажає встановити своє батьківство, вона може звернутись до суду і надати відповідні документи. Цей термін – близько 2 місяців, після цього надається статус дитини, яка опинилась без батьківського піклування і далі вона вже може бути усиновлена".

Сім’я жінки не перебувала на обліку соціальних служб, каже Ростислав Дрозд:

"Достатньо було коштів для утримання сім’ї та випадків якихось, де було б порушення прав дітей, не спостерігалось. Єдиний випадок у неї був, – це коли вона відмовилась від дитини в 2012 році у зв’язку з хворобою дитини. У двомісячному віці ця дитина померла в лікарні".

За словами Дрозда, хлопчика назвали Дмитром.

Що відомо

На початок