Мости на Львівщині. 70% споруд – у неналежному стані

Мости на Львівщині. 70% споруд – у неналежному стані

Марафон
Мости на Львівщині. 70% споруд – у неналежному стані
Суспільне Львів

У Львівській області є 1644 мости. З них 70% – у неналежному стані. За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Юрія Бучка, 300-360 обстежених мостів на Львівщині у стані близькому до аварійного. На кожному з таких мостів є обмеження руху на вісь близько 3-х тонн.

Міст у Городоцькому районі, який сполучає села Поляна та Монастирець, пошкодила повінь у 2008 році. Василь Когутанич мешканець Монастирця. Чоловік користується мостом щодня, попри бетонні блоки, які обмежують прохід. Він каже – ходити страшно, але це найкоротша дорога, а йти в обхід – далеко.

"І по 15 разів, і по 10 разів, і страшно йти, а як то буде низ мокрий і дошки, то можна буде з’їхати туди вниз. Боюсь, але мушу йти, мушу", – каже місцевий мешканець.

Мости на Львівщині. 70% споруд – у неналежному стані
Міст огороджено бетонними блоками. Суспільне Львів

Це найближчий шлях для мешканців двох селищ – а це близько чотирьох сотень людей.

"На Поляні тут є до траси ближче, до дороги, щоби люди виїжджали, автобус приїжджає, а Монастирець – там є школа, ФАП, 2 церкви, адмінбудинок і людям треба всюди. Об’їзд є 11 кілометрів, не кожна сім`я має машину. Навіть у неділю старші люди хочуть до церкви перейти, а кожен машини не має, щоб переїхати, навіть на пошту за пенсією", – розповідає староста Комарнівської міської ради в межах сіл Мости, Монастирець, Поляна, Тершаків Оксана Фещин.

Відразу після повені поруч зі старим мостом почали будувати новий. Тоді гроші виділяв Кабмін. Але міст не встигли збудувати до закінчення року і гроші повернули у держбюджет. У бюджетах наступних років грошей на будівництво нового мосту не виділяли.

Мости на Львівщині. 70% споруд – у неналежному стані
Частина недобудованого мосту. Суспільне Львів

Перед підрядником був борг – більше 2-х мільйонів гривень. Зараз його вже виплатили та провели дослідження тієї частини нового мосту, яку встигли збудувати.

"Скориговано проєкт в частині кошторисній. Експертизу теж проведено. Коли коригували проєкт, то вартість залишкових робіт становила приблизно 16 мільйонів гривень. Після експертизи сума робіт, які потрібно зробити, щоб добудувати цей міст становить 12 мільйонів 424 тисячі", – пояснює начальниця відділу юридичної та кадрової роботи Комарнівської міської ради Ганна Гірняк.

Таких грошей в ОТГ немає, вони звернулися до обласної адміністрації, аби ті стали замовником робіт.

Загалом в області є 1644 мости, розповів заступник голови львівської облдержадміністрації Юрій Бучко. 70% з них – в неналежному стані, а стан близько трьох сотень мостів – близький до аварійного.

"Всі мости збудовані в 50-70-х роках минулого століття. Внаслідок не постійного правильного експлуатування, відповідно планових ремонтів їх такий стан зараз є. Де аварійні, то вони в нас закриваються для проїзду. В нас таких мостів немає, але от ті, про які я говорю, що близько 300 мостів – це мости, де є обмеження по руху – в межах 3-х тонн", – каже заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Бучко.

За словами Юрія Бучка, на наступний рік розробляють проєктно-кошторисну документацію на 34 нових моста – на загальну суму близько 400 мільйонів гривень. Скільки грошей таки виділять з держбюджету і скільки мостів зможуть збудувати у 2022-му буде відомо на початку наступного року.

Читайте також: Мости у Львові. Два із 16 – в аварійному стані

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок