Домашнє насильство. Де на Миколаївщині надають допомогу постраждалим

Домашнє насильство. Де на Миколаївщині надають допомогу постраждалим

Домашнє насильство. Де на Миколаївщині надають допомогу постраждалим
Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині понад вісім тисяч осіб звернулися за допомогою через домашнє насильство. Не всі люди, яким необхідна допомога, звертаються до відповідних закладів.

Про це в програмі "Сьогодні.Головне" розказала директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.

"Ми звикли, що коли кажемо про домашнє насильство, то розуміємо, що це лише фізичне насильство, але це лише найбільш яскрава форма виявлення подібних ситуацій. Потрібно пам’ятати, що є і психологічне, економічне, сексуальне насилля. Ці види просто є більш прихованими", — розказала Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, існує мережа закладів, де розривають коло домашнього насильства, призупиняють дії кривдників.

"Відповідно до Закону України про запобігання та протидію насильству, визначені деякі види установ, які надають відповідні послуги. Такі установи поділяються на загальні та спеціальні. Загальні — це управління соціального захисту населення, центр соціальних служб для дітей та молоді, відповідні структурні підрозділи охорони здоров’я. Спеціальні — це мобільні бригади, до яких входять психолог, соціальний працівник, керівник мобільної бригади", — розказала Оксана Єльчієва.

За словами Оксани Єльчієвої, мобільні бригади виїжджають у сім'ю, де відбувається домашнє насильство і працюють як окремо з кривдником, так і з особою, яка постраждала.

"Для цього потрібно звернення. На жаль, мобільні бригади не можуть втручатися в життя людей, наприклад, коли телефонують сусіди та кажуть: "Приїдьте". Але без згоди особи, яка страждає, ми не можемо надавати такі послуги", — розказала Оксана Єльчієва.

Особа, яка боїться телефонувати в мобільні бригади, зі слів Оксани Єльчієвої, може зателефонувати в поліцію, там є відділи, які працюють тільки з випадками домашнього насильства.

Окрім того, функціонують денні центри надання соціальних послуг, що спрямовані саме на допомогу особам, які страждають від домашнього насильства.

"Вони надають соціальні, юридичні, психологічні послуги, а також переадресують для надання медичних послуг, відновлення документів, влаштування на роботу", — розказала Оксана Єльчієва.

Також допомагає постраждалим від домашнього насильства спеціалізована мережа кризових центрів та притулків. Кризові кімнати створюються при денних центрахДенний центр: м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 95-А. Працює щодня з 8:30 до 17:00. Контактний телефон: (0512) 46-37-08., у них можна перебувати до 10 днів, у притулках до трьох місяців. Також є первинні консультативні служби. Там надають поради телефоном.

За словами Оксани Єльчієвої, з початку 2021 року скористались послугами притулку для постраждалих від домашнього насильства понад 20 осіб — з Новоодеської міської ради, Вознесенської, Коблівської, Доманівської, Бузької територіальних громад.

Що відомо

  • Мобільні бригади утворені лише в семи територіальних громадах Миколаївщини: в Первомайській, Вознесенській, Южноукраїнській, Вільнозапорізькій, Бузькій, Братській. Обласна мобільна бригада працює на території всієї області. Мобільні бригади надали допомогу більше ніж семи тисячам людей.
  • Миколаївська область отримала понад 8,5 млн гривень, щоб розбудовувати таку мережу. До кінця року планують створити ще два притулки на 35 ліжок, три денних центри на 18 ліжок, три консультативних центри первинного консультування.
  • З 2018 до 2020 року на території Миколаївської області працювали три мобільні бригади. Вони функціонували за рахунок місцевих бюджетів.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок