Уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону

Уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону

Уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону
УНІАН

З огляду на проблеми із постачанням палива до України, які намагається організувати Російська Федерація, ключовим стабілізаційним чинником цього опалювального сезону буде атомна генерація.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній раді.

"Йдеться про максимальне залучення атомних блоків до виробництва електроенергії, і насправді в прогнозному балансі на цей рік навантаження буде рекордне на атомну генерацію за останні п’ять років", – зауважив він.

Галущенко пояснив, що додаткове навантаження складе +7 мільярдів кВт/год, що на 15% перевищить минулорічний показник.

"Таке збільшення виробництва електроенергії дозволить зменшити потреба в вугіллі на 3,6 мільйона тонн", – заявив посадовець.

За словами міністра, станом на 5 листопада в Україні працює 11 енергоблоків.

"Відповідно, ми маємо план на листопад почати включати додаткові ще два блоки", – розповів він.

Галущенко пояснив, що загалом планується підключення 14 енергоблоків із 15, наявних в Україні. При цьому міністр зауважив, що Росія може створювати перешкоди у постачанні ядерного палива.

"На сьогодні диверсифікація відбувається, але ще є половина блоків, які працюють на паливі Російської Федерації. В цьому плані ми почуваємось абсолютно спокійно, тому що станом на сьогодні резерв палива, який вже закуплений наперед, дає можливість абсолютно спокійно проходити опалювальний сезон", – запевнив він.

За словами посадовця, зокрема, блоки ВВЕР-1000 забезпечені паливом на 146%, а блоки ВВЕР-440 – на 150% від річної потреби.

"Тобто фактично йдеться про те, що ми абсолютно спокійно і надійно забезпечені необхідним ресурсом ядерного палива", – наголосив міністр.

Що відомо

  • Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон попри проблеми з імпортом палива, які намагається організувати Росія.
  • Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що станом на 5 листопада майже 90% житлового сектору України забезпечені теплом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок