Американський суд відхилив позов космічної компанії Blue Origin проти уряду США, поданий через рішення віддати контракт на створення модулів для висадки на Місяць компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска.
Як повідомляє CNBC, клопотання уряду про відхилення позову, поданого 16 серпня, задовольнив суддя Річард Хертлінг із Федерального претензійного суду у Вашингтоні.
Коментуючи рішення судді, представник Blue Origin заявив, що проблеми, порушені компанією в позові, потребують розв’язання.
"Ми у повному масштабі співпрацюємо з NASA у розробці стійких конструкцій посадкових модулів, проведенні широкого спектра заходів щодо зниження технологічних ризиків та надання послуг з доставки вантажів на Місяць", – йдеться у заяві.
Поки що компанія не повідомила, чи планує оскаржувати рішення.
Раніше компанія Blue Origin, створена засновником Amazon Джеффом Безосом, назвала свій позов "спробою виправити недоліки" у системі закупівель NASA.
За кілька днів після подання позову NASA призупинило роботу над контрактом. В агентстві заявили, що це було зроблено в межах домовленості між сторонами щодо прискорення судового розгляду, рішення щодо якого 4 листопада виніс суддя.
У липні Рахункова палата США (GAO) підтримала рішення NASA обрати одну компанію для розробки посадкових модулів та відхилила протест Blue Origin. Позов Blue Origin був направлений проти уряду США, однак незабаром компанія SpaceX приєдналася до процесу як третя сторона.
У межах контракту вартістю 2,9 мільярда доларів планується створити космічний корабель для програми Artemis. Метою програми є перша з 1972 року висадка людини на Місяць.
Що відомо
- 17 квітня Компанія SpaceХ, яку очолює американський мільярдер Ілон Маск, підписала контракт із NASA на доставку астронавтів на Місяць у 2024 році.
- Компанія SpaceX відправить на південний полюс Місяця всюдихід Griffin у 2023 році.
- NASA успішно завершила випробування ракети, яка в межах місії Artemis має доставити людей на Місяць.
- Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США планує висадити першу жінку на Місяць у найближчі десять років.
- Раніше програма з освоєння Місяця під назвою Artemis складалася з трьох етапів: перша місія (Artemis 1), що передбачає непілотований випробувальний політ "Оріона" навколо Місяця і його повернення на Землю, запланована на другу половину 2020 року. Другий етап (Artemis 2) — обліт супутника Землі з екіпажем на борту — повинен відбутися у 2022 році. На третьому етапі місії (Artemis 3) NASA розраховує здійснити висадку астронавтів на Місяць.
- У листопаді 2020 року NASA запропонувало всім охочим отримати паспорт астронавта.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!