Український боксер уперше за чотири роки битиметься у фіналі чемпіонату світу

Український боксер уперше за чотири роки битиметься у фіналі чемпіонату світу Федерація боксу України

Юрій Захареєв не лише гарантував медаль України, але й боротиметься за "золото".

Україна вперше за чотири роки буде представлена у фіналі чемпіонату світу з боксу. Українець Юрій Захареєв (вагова категорія до 71 кг) здобув перемогу у півфіналі та битиметься за "золото" турніру.

Захареєв став єдиним представником України, що пройшов у півфінал. Це гарантувало йому медаль на чемпіонаті світу з боксу: у разі поразки він би став володарем "бронзи".

Проте Захареєв продовжить виступи у фіналі чемпіонату світу! У півфіналі він здобув перемогу над азербайджанцем Сарханом Алієвим.

Бій Захареєва та Алієва тривав усі три раунди. Жодному із боксерів не вдалося відправити один одного у нокаут, внаслідок чого фіналіст мав визначитися за суддівськими оцінками.

Усі п'ять судей віддали перемогу Захареєву - двічі по 30:27, тричі по 29:28. Таким чином, він пройшов у фінал чемпіонату світу з боксу.

У фіналі чемпіонату світу з боксу 19-річний українець зустрінеться з представником ФБРФедерація боксу Росії Вадімом Мусаєвим. На шляху до фіналу той переміг албанця Албана Бекірі. Фінальний бій між Захареєвим та Мусаєвим відбудеться в суботу, 6 листопад.

Що означає цей результат

• Захареєв пробився до фіналу чемпіонату світу уперше в кар'єрі. До цього він не змагався на дорослому рівні.
  • Востаннє Україна мала представника у фіналі чемпіонату світу ще у 2017 році. Тоді перемогу здобув Олександр Хижняк - майбутній срібний призер Олімпіади-2020.
  • Загалом це лише вдруге за останні десять років український боксер битиметься у фіналі чемпіонату світу. У 2011 році поєдинки за "золото" проводили п'ять боксерів, причому одразу чотирьом - Василю Ломаченку, Тарасу Шелестюку, Євгену Хитрову та Олександру Усику вдалося здобути перемогу.

Хто такий Юрій Захарєєв

• 19-річний український боксер, який представляє Білгород-Дністровськ.
  • На рахунку Захарєєва – 14 перемог у аматорському боксі, зокремо одна нокаутом, та жодної поразки.
  • Захареєв - чинний чемпіон світу серед молоді (2021).
  • Юрій Захареєв посідає третє місце в рейтингу BoxRec у своїй вазі серед аматорів: після дворазового олімпійського чемпіона, кубинця Роніеля Іґлесіаса, та свого чвертьфінального суперника Шимбергенова.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів