Від новонароджених до неповнолітніх. В обласній дитячій лікарні відновило роботу COVID-відділення

Від новонароджених до неповнолітніх. В обласній дитячій лікарні відновило роботу COVID-відділення

Від новонароджених до неповнолітніх. В обласній дитячій лікарні відновило роботу COVID-відділення
Суспільне Дніпро

У COVID-відділенні обласної дитячої лікарні зараз лікуються 16 пацієнтів. Це діти віком від 10 діб до 17 років. Як розповів генеральний директор закладу Олексій Власов, відділення має можливість приймати дітей разом з батьками. Крім того, ще й неповнолітніх вагітних та породіль у віці до 18 років.

Анастасія Крижановсьька з донькою Євою вже четвертий день в обласній дитячій лікарні. Жінка розповідає: у неділю дівчинці стало зле, піднялася температура.

“Вирішили приїхати, зробили аналізи. Підтвердився коронавірус. Зараз уже добре почувається. Зробили усі необхідні процедури, крапельниці”, - розповіла Аанастасія.

У ковідному відділенні зараз усього 20 ліжок. За необхідності, каже генеральний директор закладу Олексій Власов, готові його розширити ще на 20 місць. Усі палати оснащені централізованою подачею кисню і мають необхідне обладнання. Крім того, тут є дві операційні.

“На жаль, в основному поступають діти, які заразилися від своїх батьків. Як правило, 90% цих батьків не вакциновані. У цю хвилю діти поступають з більш швидким протіканням хвороби, з більшою кількістю ускладнень. Пацієнти у нас різні: починаючи від новонародженої дитини до молодої 17-річної мами, яка теж була з коронавірусною інфекцією. Вона народила у стінах цього відділення”, - каже Олексій Власов.

Завідувач відділення Ігор Майденко каже: у дітей коронавірусна інфекція може розвиватися дуже швидко. Тому за допомогою варто звертатися одразу, за наявності підозри.

“У нас є два варіанти розвитку. Або це початок як кишкова інфекція: діареї, блювання, підвищення температури. Або як звичайна гостра респіраторна вірусна інфекція: підвищення температури, нежить, кашель. Ускладнення — пневмонії. Також якщо у дитини є різні супутні захворювання хронічні – то ці захворювання загострюються”, - зазначив Ігор Майденко.

Відділення відновило свою роботу 19 жовтня, за цей час вже прийняли більше 30 пацієнтів.

Читайте також

- У дніпровській лікарні імені Мечникова лікують 27 вагітних та породіль з COVID-19

- На Дніпропетровщині проти COVID-19 щепилися понад дві тисячі дітей. Що кажуть батьки та лікарі

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок