Посли G7 наголосили на ретельному розслідуванні порушень на виборах у Харкові

Посли G7 наголосили на ретельному розслідуванні порушень на виборах у Харкові

Посли G7 наголосили на ретельному розслідуванні порушень на виборах у Харкові
Суспільне Харків

Посли "Великої сімки" підкреслили важливість незалежної роботи спостерігачів і ретельного розслідування повідомлень про порушення.

"Важливо, щоб вітчизняні спостерігачі, включно з мережею ОПОРА, працювали без будь-якого втручання, а правоохоронні органи ретельно та вчасно розслідували повідомлення про порушення", — йдеться у повідомленні на офіційному Twitter-акаунті послів G7.

Голова правління "Опори" Ольга Айвазовська у програмі "Сьогодні. Головне" 3 листопада розповіла, що розраховує на міжнародну реакції щодо порушень виборчого законодавства на харківських виборах.

"Рада Європи моніторить Україну. Якість виборчих процесів — це частина загального моніторингу дотримання прав людини. Відповідно, я вважаю, що ці вибори не були чистими, щоб говорити виключно про виборчу реформу", — сказала Айвазовська.

Що відомо

  • У день виборів мера Харкова 31 жовтня спостерігачі "Опори" зафіксували 311 порушень виборчого законодавства, серед яких — контрольоване голосування та перешкоджання діяльності офіційних спостерігачів.
  • В "Опорі" заявили про фальсифікацію протоколу підрахунку голосів на користь Терехова.
  • Після оголошення результатів позачергових виборів мера Харкова кандидати та партії виказали свою позицію щодо можливих фальсифікацій на користь Ігоря Терехова.
  • Координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко звернувся зі скаргами до Харківської міської територіальної виборчої комісії на дві територіальні виборчі комісії — Новобаварську та Основ'янську.
  • 3 листопада координатор "Опори" на Харківщині Микола Зінченко повідомив Суспільному, що всього є підозри про фальшування даних протоколів 40 виборчих дільниць (загальна розбіжність — голосів 715) в Холодногірському, Новобаварському та Основ'янському районах.
  • У Харківському окружному адміністративному суді розглядають позови кандидата Михайла Добкіна, який просить зобов'язати територіальні виборчі комісії провести повторний перерахунок голосів на 132 окремих виборчих дільницях. На ранок 4 листопада суд відхилив близько шести позовів.
  • Центральна виборча комісія України звернулася до Харківської міської територіальної виборчої комісії за поясненнями щодо можливого "перетікання" голосів на користь кандидата Ігоря Терехова.
  • Комітет виборців України закликав перерахувати голоси на виборах мера Харкова.

Вибір редакції

На початок