Київрада дала нові назви топонімам у Києві: з‘явився сквер імені Василя Сліпака

Київрада дала нові назви топонімам у Києві: з‘явився сквер імені Василя Сліпака

Київрада дала нові назви топонімам у Києві: з‘явився сквер імені Василя Сліпака
УНІАН

Київрада перейменувала 12 вулиць і провулків, а також дала назви 2 площам, скверу і вулиці. Про це повідомили у департаменті суспільних комунікацій КМДА.

Відповідні громадські обговорення щодо цих змін попередньо відбулись на єдиному вебпорталі територіальної громади Києва у спеціальній рубриці "Е-місто" "Громадське обговорення проєктів нормативно-правових актів".

Користувачі могли висловити свої пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проєкту.

Зокрема, перейменовано у Святошинському районі:

вулицю Миколи Кузнєцова на вулицю Олеся Бабія (на честь українського письменника, поета і літературознавця);

вулицю Костюка на вулицю Професора Ейхельмана (науковця, громадського та політичного діяча, вченого-правознавця);

вулицю Павленка на вулицю Христини Сушко (військового медика, поручника Армії УНР, учасниці Визвольних змагань 1917-1921 років);

провулок Павленка на провулок Мовчунівський (повернення історичної назви).

У Солом’янському районі:

вулицю Народного ополчення на вулицю Святослава Хороброго (для вшанування пам’яті правителя Київської Русі з династії Рюриковичів, Великого князя Київського);

вулицю Молодогвардійську на вулицю Володимира Сікевича (військового і політичного діяча, генерала-хорунжого армії УНР, полковника генерального штабу та генерал-майора царської армії, посла УНР в Угорщині);

вулицю Петра Заломова на вулицю Феофіла Яновського (лікаря-терапевта, дійсного члена Всеукраїнської академії наук).

вулицю Московську (в селищі Жуляни) на вулицю Григорія Гуляницького (військового і політичного діяча, одного з чільних дипломатів Гетьманщини, шляхтича, учасника міжусобних воєн часів Руїни).

У Дарницькому районі:

вулицю Малоземельну на вулицю Алімпія Галика (київського живописця і гравера XVIII століття, ієромонаха Києво-Печерської лаври, керівника Лаврської іконописної майстерні).

У Шевченківському районі:

вулицю Цулукідзе на вулицю Наталі Забіли (письменниці і поетеси);

провулок Невський на провулок Нивський (від назви місцевості, де він пролягає).

У Дніпровському районі:

вулицю Курнатовського на вулицю Остафія Дашкевича (політичного та громадського діяча, ідеолога реєстрової козаччини, першого козацького гетьмана).

Крім того, в Києві з’явилися:

площа Відрадна у Солом’янському районі (розташована на перетині просп. Відрадний та вул. Героїв Севастополя);

сквер імені Василя Сліпака на честь Героя України, оперного співака, добровольця, що загинув на Донбасі у 2016 році (розташований на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік у Подільському районі);

вулиця Миколи Костомарова на честь українського історика, поета і прозаїка (проїзд від вул. Професора Підвисоцького до ЖК «Новопечерські Липки» у Печерському районі);

Кловська площа, розташована біля станції метро «Кловська» у Печерському районі.

Що відомо

  • У разі перейменування вулиці немає потреби змінювати адресу реєстрації у паспорті. Це можна зробити лише за власним бажанням. Крім того, документи на право власності, авто та інші правовстановлюючі документи, у яких зазначена стара назва, лишаються чинними. Перейменування вулиці також жодним чином не впливає на реалізацію виборчого права.
  • Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви низки населених пунктів України через їхній "російськомовний характер"
  • У Києві перейменували низку вулиць та скверів. Де й на чию честь

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок