Рішенням суду сумське ТОВ, що забруднювало медвідходами землю, має сплатити 12,3 млн грн шкоди

Рішенням суду сумське ТОВ, що забруднювало медвідходами землю, має сплатити 12,3 млн грн шкоди

Рішенням суду сумське ТОВ, що забруднювало медвідходами землю, має сплатити 12,3 млн грн шкоди
Суспільне Суми

Господарський суд Сумської області ухвалив рішення, що фірма "Сумиполімербуд" має сплатити державі шкоду у розмірі 12,3 млн грн. Це товариство неправильно утилізувало медичні відходи, тим самим забруднюючи землю, повідомляють на сайті Сумської обласної прокуратури, яка є позивачем у справі.

"Це рішення суду першої інстанції. Отже, відповідач має право протягом 30 днів подати апеляційну скаргу. Якщо цього не відбудуться, буде ще одне рішення апеляційного суду, яким ТОВ зобов‘яжуть сплатити цю суму виконавчій службі", – зазначила речниця Сумської обласної прокуратури Наталя Науменко.

Заступник директора ТОВ "Сумиполімербуд" Роман Прийма у коментарі Суспільному повідомив, що буде захищатись, бо не згоден із сумою збитків. Також сказав, що 12,3 млн грн – "нереальна" сума й за такі кошти можна побудувати "золотий палац".

Суму у 12 260 548 грн нарахувала, як зазначено на сайті прокуратури, Державна екологічна інспекція у Сумській області, після перевірки приміщень на вул. Прикордонна, 1 у Сумах. Там товариство розміщувало медичні відходи.

Що відомо

  • На початку грудня 2020-го Суспільне розповідало про медичні відходи в Старому Селі, які виявили місцеві жителі. Використані захисні маски й пробірки від ПРЛ-тестів лежали просто неба.
  • 25 січня 2021 року прокуратура передала до суду обвинувачення щодо директора сумського підприємства, яке без ліцензії збирало та знешкоджувало медичні відходи.
  • У лютому 2021 року Роману Приймі Сумський районний Сум Сумської області призначав штраф 17 000 грн за звалище відходів у с. Старе Село. Також у лютому жителі Старого села збирали збори з вимогою прибрати звалище.
  • На початку квітня сміття звідти повністю так і не вивезли, а правоохоронці відкрили ще одне кримінальне провадження за цим же фактом.
  • У травні 2021 року звалище в Старому селі теж горіло. Тоді його так і не прибрали.
  • За законом, зберігати небезпечні медичні відходи, такі як тести на COVID-19, шприци та пробірки з кров’ю, можна тільки у спеціально обладнаних місцях. Однак сміття зі Старого Село просто "переїхало" звідти на вулицю Прикордонну 1, у Сумах, де так само не створені відповідні умови.
На початок