Театралізований концерт «У ріднім краї на землі» провели в Ужгороді

Театралізований концерт «У ріднім краї на землі» провели в Ужгороді

Театралізований концерт «У ріднім краї на землі» провели в Ужгороді Оригінальне

Театралізований концерт під назвою «У ріднім краї на землі» влаштував сьогодні Закарпатський академічний народний хор. За словами художньої керівниці хору Наталії Петій-Потапчук, концерт організували до 206 річниці з Дня народження Тараса Шевченка. Відбувся концерт в Закарпатському муздрамтеатрі.

Під супровід музики й співу Закарпатського народного хору майстриня анімації Оксана Мергут малювала піском портрет Тараса Шевченка, образ Пресвятої Богородиці та сюжет пісень «Тихо над річкою», «Реве та стогне Дніпр широкий» і «Думи, мої думи».

ОКСАНА МЕРГУТ, майстриня анімації

«Межі малюнку коротенькі: Богородицю малюємо 4 хвилини, Шевченка – 7 під «Реве та стогне Дніпр широкий». Тренувалася, думала, що не встигну, але то є твір композиційно-ліричний і я не маю права малювати без супроводу. Тобто я тренувалася до тих пір, поки саме на межі 7 хвилин у мене не вийде портрет такий, як потрібно».

Театралізований концерт «У ріднім краї на землі» складався з виконання народних пісень і танців, фрагментів сцени «Вечорниці» Петра Ніщинського із вистави «Назар Стодоля» та інших творів Тараса Шевченка. Каже організаторка й художня керівниця Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук.

НАТАЛІЯ ПОТІЙ-ПОТАПЧУК, художня керівниця Закарпатського народного хору

«У нашім раї на землі нічого кращого немає, ніж тая мати молодая з своїм дитятком молодим». Дійсно, образ жінки настільки високо підніс Тарас Григорович Шевченко, що краще і не скажеш. Тобто образ жінки – це мати, це Рай і ми хотіли сьогоднішнім концертом показати, що Шевченко може бути близький до кожного з нас. Це не тільки високі слова, високий патріотизм, це і ніжність, це і світлий образ, цей образ актуальний і зараз».

ОЛЕКСАНДР ПАРШИН, глядач

«Мені сподобалось, тому що я робив у школі стінгазету на цю тему. Мені це сподобалося тим, що безкоштовно рада це організувала. Цей виступ – як співали, танцювали – мені дуже сподобалося, просто словами це не передати».

ГАННА ПЕТРИНА, глядачка

«Вистава мені сподобалася. Самі малюнки із піску. Мені сподобалось».

Тривав концерт «У ріднім краї на землі» більше години. Вхід був безкоштовний.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди