Проти тренера олімпійських чемпіонів з бігу відкрили розслідування через звинувачення в домаганнях

Проти тренера олімпійських чемпіонів з бігу відкрили розслідування через звинувачення в домаганнях

Проти тренера олімпійських чемпіонів з бігу відкрили розслідування через звинувачення в домаганнях
instagram.com/adamgemili

Рана Рейдер своєї провини не визнає, а британським атлетам поставили ультиматум щодо роботи з наставником.

Американський центр SafeSport розслідуватиме звинувачення в сексуальних домаганнях одного з провідних тренерів із легкої атлетики, американського експерта з бігу Рани Рейдера. Про це повідомляє The Guardian.

Таких звинувачень, за інформацією видання, є одразу кілька, але в чому саме вони полягають і від кого поступили, не уточнюється.

Відомо, що Федерація легкої атлетики Сполученого Королівства вже попередила своїх атлетів, аби ті не контактували з Рейдером. Інакше їх можуть позбавити фінансування та членства в британській програмі "Світовий клас", що надає допомогу спортсменам, які претендують на медалі й змагаються на високому рівні.

Під керівництвом Рейдера, зокрема, тренувалися британський чемпіон світу в естафеті Адам Джемілі та дворазова бронзова призерка Олімпійських ігор у естафеті, британка Дерілл Нейта.

Читайте також: Тенісистка Пен Шуай звинуватила в сексуальному насильстві колишнього віцепрем'єра Держради Китаю

Сам Рейдер сказав, що нічого не знає про розслідування SafeSport, як і про настанови, які британська федерація дала його спортсменам.

Адвокат тренера Раян Стівенс заявив, що звинувачення його клієнта наразі "не мають доказів", а від SafeSport жодних подібних повідомлень їм поки не надходило. Стівенс вважає, що момент, обраний для таких "атак на репутацію Рани", є "підозрілим", і що ці звинувачення мають бути розслідувані.

Що відомо

  • Цього року Рейдер привів до олімпійського "золота" в бігові на дистанцію 200 метрів канадця Андре де Ґрассе. Також серед його учнів – дворазовий олімпійський чемпіон з потрійних стрибків, американець Крістіан Тейлор.
  • Крім того, раніше тренер працював із американською триразовою олімпійською чемпіонкою Тіанною Бартолеттою та віцечемпіонкою Олімпіади-2016, нідерландською спринтеркою Дафне Схіперс.
  • SafeSport займається розслідуваннями й просвітництвом у сфері захисту безпеки спортсменів, зокрема від насильства.
  • Минулого року центр уже призначив безстроковий бан тренеру з легкої атлетики Альберто Салазару за сексуальне й психологічне насильство. Серед його учнів також були чемпіони й призери Олімпійських ігор, зокрема Мо Фара, Сіфан Хассан, Меттью Сентровіц і Ґален Рупп.
Читайте також: Американська бігунка Мері Кейн подала до суду на екстренера та Nike за цькування через вагу
На початок