Будинок культури у Василівці стане Центром культурних послуг. В чому різниця – розповідають експерти

Будинок культури у Василівці стане Центром культурних послуг. В чому різниця – розповідають експерти

Будинок культури у Василівці стане Центром культурних послуг. В чому різниця – розповідають експерти
Маргарита Трипольська. На фоні - 3D-модель реконструкії Василівського будинку культури

7 громад в Україні відібрали для участі в проєкті "Центри культурних послуг, як інструмент згуртованості громади", серед них – Василівська громада Запорізької області.

Про реалізацію проєкту в етері програми "Сьогодні. Головне" розказали Маргарита Трипольська, доцентка кафедри загальноправових та політичних наук НУ “Запорізька політехніка”, Олексій Дяченко, керівником "Агенції розвитку Василівської громади" та Сергій Каліман, голова Василівської міської громади.

Маргарита Трипольська розповіла, що конкурс був ініційований Міністерством культури. Цей пілотний проєкт виник, як реакція на закриття клубів та будинків культури у громадах, як сільських, так і міських. Такі заклади важко утримувати, оскільки в них мало відвідувачів, немає гарного менеджменту, який би зробив клуб центром тяжіння для мешканців громади. Тому конкурс був спрямований на те, щоб у пілотних громадах продемонструвати показові, успішні кейси.

Фото: Василівська міська рада
Сергій Каліман
Голова Василівської міської громади
Нам концептуально запропонували зміни внутрішні, зміни зовнішні. Буде побудована нова сцена на місці старої. З боку будинку культури в нас є кафе, де зверху планується перекриття – там зроблять лаунж-зону для відпочинку молоді. Можливо це буде IT-кафе без алкоголю. Буде упорядкована територія за будинком культури: на місці звалища буде побудоване нове приміщення на 750 місць.

За словами Маргарити Трипольської, ініціатива передбачає, в першу чергу, пошук коштів на ремонт приміщень, для цього окрім фінансів громади можуть залучатися грантові програми, як українські, так й іноземні. Мінкульт представив концепцію, мета якої об'єднати всі заклади – бібліотеки, музеї, клуби громади, – в одну систему, так, щоб максимальна кількість населення була залучена до роботи центру культурних послуг.

Будинок культури у Василівці перетворять на Центр культурних послуг. В чому різниця
3D-модель проєкту реконструкції.

Процес перетворення будинків культури у центри культурних послуг має відбутися поступово. Наразі в громадах будуть зберігатися будинки культури, але на успішних прикладах пілотного проєкту громади України мають побачити вигідні сторони такої трансформації.

Фото: Укрінформ
Олексій Дьяченко
Керівник Агенції розвитку Василівської громади
Будинки культури – це найдотаційніші об’єкт на території громади. Центр культурних послуг передбачає собою зменшення видатків на фінансування сфери культури шляхом надання додаткових послуг – оренди, різноманітних заходів. Будинок культури буде не тим місцем, де дають концерти два-три рази на рік, а саме буде місто згуртованості, всіх мешканців громади. Це проєкт, фінансування, якого передбачається з коштів державної субвенції на розвиток культури. Орієнтовна вартість за попередніх розрахунків в районі 30 млн грн. Співфінансування від громади на рівні 10 %.

Реалізує Василівський проєкт громадська організація "Товариство дослідників України" за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Вибір редакції

На початок