Рада підтримала призначення на посаду депутатки від "Слуги народу" Ірини Верещук на посаду віцепрем’єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Рішення про призначення Верещук на посаду підтримали 260 нардепів. Серед них 218 голосів віддали члени фракції партії "Слуга народу".
Чим займатиметься Верещук на посаді
Під час виступу у парламенті Верещук заявила, що на новій посаді планує виконувати положення профільних нормативних актів та програми, зокрема Плану реалізації стратегії деокупації та реінтеграції Криму, який містить 158 позицій, відповідальність за виконання 95 з яких несе Міністерство реінтеграції.
"Ми почнемо з того, що проведемо аудит виконання, тобто перевірку, наскільки міністерство виконує профільні закони, постанови Кабінету міністрів указів президента та рішень РНБО. За результатами аудиту виконання ми скоригуємо пріоритети, робочі плани та дедлайни", – зазначила посадовиця.
Також Верещук планує створити експертну і громадську ради при міністерстві.
"Ми маємо посилити комунікацію з громадськими інститутами та експертною спільнотою", – підкреслила вона.
Посадовиця додала, що вважає своїми пріоритетними завданнями забезпечити належне фінансування проєктів з реінтеграції, мобілізувати фінансові зусилля міжнародних партнерів для реалізації проєктів з Донбасу і Криму, проводити інформаційну політику, спрямовану на мешканців окупованих територій, а також проводити активну дипломатичну та юридичну роботу. Для цього вона вважає важливим створення до кінця 2021 року спеціалізованої державної установи "Український національний центр розбудови миру" для збору доказової бази порушень прав, пов’язаних із тимчасовою окупацією українських територій та російською агресією.
При цьому головним пріоритетом Верещук назвала роботу із молоддю.
"Саме для них і з ними ми будемо повертати наш Крим і Донбас. Я буду приділяти особливу увагу питанням освіти й працевлаштування молоді з тимчасово окупованих територій. Ми хочемо, щоб нова сторінка їхнього життя починалась із переїзду на підконтрольну територію, де на них чекатимуть толерантні люди, якісна освіта, робота іпотека, гарні друзі й можливість створити сім’ю", – підсумувала посадовиця.
Що відомо про Верещук
Верещук 5 років була міською головою міста Рава-Руська Львівської області. До цього вона обіймала посаду заступниці голови Жовківської районної держадміністації з гуманітарних питань та зовнішньої політики.
У 2019 році балотувалася у Верховну раду по партійному списку "Слуги народу" під 29 номером. На місцевих виборах у 2020 році Верещук стала офіційною кандидаткою на посаду мера Києва від партії.
У праймеріз вона обійшла Олександра Дубінського, Миколу Тищенка та інших кандидатів. За Верещук проголосувало 5,44% мешканців Києва – кандидатка посіла 5 місце за кількістю голосів.
У жовтні Верещук заявила, що готова змінити на посаді міністра оборони Андрія Тарана, про відставку якого, як пише Українська правда, говорили вже давно.
Натомість на посаду голови Міноборони висунули Олексія Резнікова – вже ексміністра реінтеграції окупованих територій. Верещук висунули як кандидата на вільне крісло.
"В міністерство оборони її б точно ніхто не ризикнув ставити. А от у МінТОТ – будь ласка. Резніков своїми гострими висловлюваннями, наприклад про мінські угоди, лякав Донбас. А от Іра (Верещук – ред.) буде займатися такими суто гуманітарними питаннями. Буде такою собі "мамою-берегинею" для Донбасу", – сказав високопоставлений чиновник у Зе!Команді у коментарі УП..
Читайте також: Резніков та Верещук можуть очолити Міноборони та Мінреінтеграції. Що кажуть експерти
За словами Верещук, її кандидатуру підтримав Зеленський. Крім того, він вже окреслив задачі перед нею.
"Те, що ставить завдання президент, – буде виконано якнайшвидше", – казала Верещук.
Згідно з декларацією депутатки, вона володіє квартирою у Раві-Руській, чотирьма земельними ділянками, а також орендує квартиру у Києві. Крім того, Верещук у співвласності зі своїм чоловіком має три квартири.
Верещук володіє автомобілем Toyota Camry 2018 року.
Депутатка задекларувала три джерела доходів: викладацька діяльність в Університеті ім. Михайла Драгоманова (43897 грн), а також Інституті екології, економіки і права (28846 грн) і робота у Верховній раді (503 120 грн). Крім того, на рахунках Верещук перебуває 143 575 гривень у "Приватбанку", ще 160 000 гривень та 11 000 заощаджень.
Що відомо
- 1 листопада на засіданні фракції "Слуги народу" нардепи Резнікова обрали кандидатом на пост міністра оборони. Замість нього міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій запропонували очолити депутатці Ірині Верещук.
- 3 листопада Рада відправила Резнікова у відставку з посади очільника Мінреінтеграції. Відповідне рішення підтримали 329 нардепів.
- Олексій Резніков заявив, що, ймовірно, не продовжуватиме роботу у Тристоронній контактній групі з питань Донбасу.
- 4 листопада Резнікова призначили на посаду.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!