Заступнику мера Одеси Бриндаку суд обрав запобіжний захід у вигляді застави розміром 39,9 млн грн

Заступнику мера Одеси Бриндаку суд обрав запобіжний захід у вигляді застави розміром 39,9 млн грн

Заступнику мера Одеси Бриндаку суд обрав запобіжний захід у вигляді застави розміром 39,9 млн грн
Одеська міська рада

4 листопада Вищий антикорупційний суд у справі НАБУ обрав запобіжний захід для виконуючого обов’язки заступника одеського міського голови Олега Бриндака у вигляді застави розміром 39,9 мільйонів гривень. Про таке повідомила кореспондентка Суспільного, яка слідкувала за судовим процесом.

Запобіжний захід обирала суддя ВАКС Віра Михайленко. Справу ведуть НАБУ та САП, у якій правоохоронці підозрюють Олега Бриндака, мера Одеси Геннадія Труханова, бізнесмена Володимира Галантерника та інших чиновників міської ради у створенні злочинної організації в Одесі.

Прокурори САП вимагали відправити Олега Бриндака у СІЗО з можливістю вийти під заставу у розмірі 100 мільйонів гривень. Однак суддя не підтримала це клопотання та обрала для чиновники запобіжний захід у вигляді застави розміром 39,9 мільйонів гривень.

Крім того, на нього були покладені ряд процесуальних обов'язків: не покидати Одесу без дозволу, повідомляти про місце свого проживання, не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними та здати свої закордонні паспорти.

Поки журналістам Суспільного зв'язатися з адвокатом Олега Бриндака Андрієм Лещенко не вдалося.

Що відомо

  • Олег Бриндак – виконуючий обов’язки заступника Одеського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючий справами виконавчого комітету Одеської міської ради. Навчався на історичному факультеті Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова. Отримав кваліфікацію за спеціальностями "історик" та "викладач історії". З 2010 по 2015 роки був депутатом Одеської міської ради VI скликання, обіймав посаду секретаря. З 4 листопада 2013 по 25 травня 2014 виконував обов'язки міського голови. Член політичної партії "Довіряй ділам".
  • Справа НАБУ та САП стосується створення та функціонування злочинної організації в Одесі. До неї, як вважають правоохоронці, був залучений мер міста Геннадій Труханов, бізнесмен Володимир Галантерник та декілька посадовців з робітниками приватних компаній. Злочинна схема полягала у виведенні земельних ділянок із власності громади та передачі їх під забудову приватній компанії "Будова". Як зазначала сторона обвинувачення, Труханов зловживав своїм службовим становищем мера та підписував документи щодо надання об'єктів у право власності.
  • Так, упродовж 2016-2019 років громада міста через схему злочинної організації втратила щонайменше шість земельних ділянок загальною площею 15,9 га та незаконно витратила з місцевого бюджету 131 мільйон гривень. Загальний розмір завданої шкоди за результатами експертизи становить 689 млн грн.
  • Вищий антикорупційний суд обрав для мера Одеси заставу у розмірі 30 мільйонів гривень, Дмитру Дімарському – 59,4 мільйони гривень, Інні Поповській – 26 мільйонів гривень, Василю Шкрябаю – 8 мільйонів та Олегу Жученко – 2,6 мільйона. Поки жоден з фігурантів заставу не вніс.
  • 2 листопада Міністерство внутрішніх справ оголосило у розшук одеського бізнесмена Володимира Галантерника.

Читайте також

  • МВС оголосило у розшук бізнесмена Галантерника, який фігурує у справі НАБУ про злочинну організацію
  • Справа НАБУ. ВАКС обрав ексдиректор КП Одеси 188 млн грн застави
  • У НАБУ прокоментували підозру Труханову та посадовцям Одеської міськради

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок