Ханвікен: як навчаються шведські школярі

Ханвікен: як навчаються шведські школярі

Ханвікен: як навчаються шведські школярі Суспільне Карпати

У Швеції всі діти зобов’язані ходити до школи. Держава покриває витрати на книжки, ручки, папір та інші потреби. Кількість учнів в класах може бути різною: від 16 до 30.

Ханвікен – школа для дітей від дошкільної підготовки до 6 класу. Найбільше годин виділяють на шведську мову, математику, суспільні науки та наукові предмети, музику, англійську, малювання та спорт. Якщо школярі важко розуміють предмети, їм допомагає спеціальний педагог, до якого вони ходять протягом тижня.

На уроках вчителі використовують"«just dance" (просто танцюй), коли під музику діти повторюють танцювальні рухи. Інколи діти вважають, що їм важко сприймати деякі речі – тоді з ними теж працює психолог.

Багато шкіл використовують елементи, схожі на палички з-під морозива, на яких записують ім’я дитини. Ними вчителі користуються, коли надають слово учню.

Є клас трудового навчання, де вчать виготовляти вироби з дерева. Тут можуть знаходитися 16 учнів одночасно. Такі уроки один раз на тиждень з 3-го класу. Або труд-шиття. Групи змішані – хлопці та дівчата. Працюють за схемою "plan-do-study-act": планують, роблять дизайн, виготовляють форму продукту та оцінюють з метою покращити виріб.

Учні харчуються у шкільній їдальні. Їжа різноманітна: м’ясо, картопля, паста, рис, салати. Інколи піца, гамбургер.

Медсестра в школі вакцинує всіх дітей проти різних захворювань. Усі щеплення діти отримують у 2-ому та 4-ому класах.

У шведській школі вчать плавати, кататися на ковзанах та лижах, що в ходить в програму "вільного часу" та є безкоштовним.

Авторка: Ілона Шевченко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди