Гімнаст Ілля Ковтун зупинився за п'ять сотих від "золота" на турнірі в Моржі: як виступили українці Gimnastična zveza Slovenije

Трійка призерів-чоловіків завершила змагання в багатоборстві майже з однаковими балами.

Майже через два тижні після завершення чемпіонату світу в японському Кітакюшю, який приніс Україні другу в її історії медаль у чоловічому багатоборстві, спортивні гімнасти виступили на "Меморіалі Артура Ґандера", що проходив у швейцарському місті Морж. Україну представляли Ілля Ковтун – автор тієї самої "бронзи" чемпіонату світу – та Єлизавета Губарєва.

Ковтун знову завоював бронзову медаль, а Губарєва зупинилася за крок до неї.

Нагороди розігрувалися в багатоборстві, проте за форматом воно дещо відрізнялося від класичного. Гімнасти не виконували всі вправи, а обирали снаряди на свій розсуд: у чоловічих змаганнях спортсмени мали зробити чотири вправи зі звчиних шести, а в жіночих – три з чотирьох.

Як виступили українські гімнасти

Чоловіки: Ілля Ковтун

Ковтун обрав вільні вправи, коня, паралельні бруси й поперечину та не став виступати на кільцях і в опорному стрибку.

Українець показав другий результат у вільній вправі, виконавши її на 14.15 бала. Вище отримав лише американець Юл Молдауер (14.4), який у 2017 році здобув у цьому виді "бронзу" чемпіонату світу.

Ковтун був лише одним із трьох гімнастів, які мали сміливість виступити на коні. За нього Ілля здобув 14.1 бала, мінімально поступившись Молдауеру (14.2). Третій учасник, німець Ґленн Требінг свою вправу провалив – лише 10.8 бала.

На кільцях, які Ковтун пропускав, найсильнішим був турок Ахмет Ондер (14.3), віцечемпіон світу-2019 на брусах. А в опорному стрибку – олімпійський чемпіон у команді й триразовий чемпіон світу, росіянин Нікіта Нагорний (14.65).

Натомість Ковтун отримав найвищі бали серед учасників на паралельних брусах – 15.5, на 0.3 обійшовши Молдауера.

Як і у випадку з конем, поперечину обрали лише троє, і українець посів серед них дрге місце з 13.65, поступившись швейцарцю Морено Краттеру (13.9).

У підсумку чемпіона й призерів визначили соті бала. Перемогу здобув Юл Молдауер із 57.45. Із такою самою сумою друге місце посів Нагорний. А Ковтун відстав від них лише на 0.05 бала (57.4) й задовольнився "бронзою".

Жінки: Єлизавета Губарєва

Тим часом Губарєва вирішила змагатися в опорному стрибку, на різновисоких брусах і у вільних вправах, відмовившись від колоди.

За стрибок українка заробила 13 балів (5-й результат), що на 1.65 нижче, ніж у лідерки, росіянки Ангєліни Мєльнікової – нової чемпіонки світу в багатоборстві й олімпійській чемпіонці в команді.

На брусах Губарєва також відстала від Мєльнікової на понад два бали, проте показала другий результат серед усіх гімнасток – 12.8 бала.

Колоду, яку пропускала Єлизавета, найвдаліше пройшла француженка Таїс Бура (13.2), а вільні вправи – знову Мєльнікова (13.7). Губарєва ж не змогла виконати вправу чисто й отримала 11.15.

Мєльнікова впевнено стала чемпіонкою з сумою 43.2. "Срібло" завоювала Бура (38.5), з мінімальним відставанням трійку призерок замкнула американка Сієна Аліпіо (38.45). Губарєва лишилася поза п'єдесталом: на четвертому місці, заробивши 36.95 бала.

• Цього року 18-річний Ілля Ковтун здобував бронзові нагороди в багатоборстві на чемпіонатих світу та Європи.
  • Ковтун – переможець загального заліку Кубка світового виклику 2020/21 у трьох із шести видів (вільні вправи, кінь, бруси).
  • На своєму дебютному чемпіонаті світу в Кітакюшю 17-річна Єлизавета Губарєва посіла 14-те місце.
  • Результат Губарєвої та іншої українки Анастасії Бачинської у фіналі багатоборства на чемпіонаті світу став найкращими для жіночої збірної за 18 років. Востаннє дві українські гімнастки фінішували так високо у 2003-му: Ірина Яроцька посіла четверте місце, а Аліна Козич стала восьмою.
Зимовий спортБоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЛіга чемпіонів