Понад дві тисячі зниклих дітей розшукали поліція та волонтери на Дніпропетровщині

Понад дві тисячі зниклих дітей розшукали поліція та волонтери на Дніпропетровщині

Важливо
Понад дві тисячі зниклих дітей розшукали поліція та волонтери на Дніпропетровщині
Суспільне. Дніпро

З початку року на Дніпропетровщині надійшло 2105 повідомлень і заяв про безвісно зниклих дітей. За кількістю таких повідомлень Дніпропетровщина посідає перше місце серед інших областей України. Про це в ефірі програми “Сьогодні. Головне” розповіла начальниця відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області Наталя Лазаренко.

“99% зниклих дітей ми розшукуємо протягом доби. Їх доставляють додому і вони не стають жертвами злочинів. На жаль, трапляється й таке, коли зниклі діти стають жертвами злочину або нещасного випадку”, - каже Наталя Лазаренко.

“У нас налагоджена співпраця з ювенальною превенцією. Якщо потрібна допомога волонтерів, то мені надходить дзвінок. Рідше ми отримуємо інформацію про зниклу дитину першими, тоді ми ставимо питання, чи зверталися ті, хто розшукують, в поліцію, чи подана заява. І лише після цього долучаємося до пошуків”, - говорить керівниця волонтерської організації “Пошук зниклих дітей” Олена Жовтобрюх.

За словами Наталії Лазаренко, не слід чекати три чи більше доби після зникнення дитини, аби звернутися в поліцію. Якщо батьки чи законні представники дитини, якій не виповнилося 18 років, виявляють її зникнення, то потрібно звертатися до поліції негайно. Так само і пошуки дитини розпочинаються негайно.

“Треба подзвонити на “102”, на виклик приїде слідчо-оперативна група, патрульна поліція і обов`язково інспектор ювенальної превенції. Для того, щоб з`ясувати: де навчається дитина, коло осіб її спілкування, чим захоплюється, куди може поїхати. Кожен випадок розшуку дитини — індивідуальний. Іноді ми не залучаємо волонтерів, не даємо інформацію у соцмережі, бо це може не сприяти, а зашкодити розшуку”, - говорить Наталя Лазаренко.

За словами Олени Жовтобрюх, кількість волонтерів, які залучаються до пошуків, різна. Деколи це 10 людей, у резонансних випадках — 35 і більше. Також волонтерська допомога неоціненна, коли пости про розшук дитини розміщуються у соцмережах. Вони відстежують коментарі й інформацію, яка може сприяти розшуку, передають поліції.

Начальниця відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області зазначила: батьки, чия дитина пішла з дому, можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо буде доведено, що саме з їхньої вини дитина зникла.

У випадку доведення провини батьків, їм може загрожувати до 5 років ув`язнення.

Наразі на Дніпропетровщині відкрили 18 кримінальних проваджень щодо злісного невиконання батьками своїх обов`язків.

Читайте також

На Дніпропетровщині волонтери допомагають з пошуком зниклих дітей. РЕПОРТАЖ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок