З початку року на Дніпропетровщині надійшло 2105 повідомлень і заяв про безвісно зниклих дітей. За кількістю таких повідомлень Дніпропетровщина посідає перше місце серед інших областей України. Про це в ефірі програми “Сьогодні. Головне” розповіла начальниця відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області Наталя Лазаренко.
“99% зниклих дітей ми розшукуємо протягом доби. Їх доставляють додому і вони не стають жертвами злочинів. На жаль, трапляється й таке, коли зниклі діти стають жертвами злочину або нещасного випадку”, - каже Наталя Лазаренко.
“У нас налагоджена співпраця з ювенальною превенцією. Якщо потрібна допомога волонтерів, то мені надходить дзвінок. Рідше ми отримуємо інформацію про зниклу дитину першими, тоді ми ставимо питання, чи зверталися ті, хто розшукують, в поліцію, чи подана заява. І лише після цього долучаємося до пошуків”, - говорить керівниця волонтерської організації “Пошук зниклих дітей” Олена Жовтобрюх.
За словами Наталії Лазаренко, не слід чекати три чи більше доби після зникнення дитини, аби звернутися в поліцію. Якщо батьки чи законні представники дитини, якій не виповнилося 18 років, виявляють її зникнення, то потрібно звертатися до поліції негайно. Так само і пошуки дитини розпочинаються негайно.
“Треба подзвонити на “102”, на виклик приїде слідчо-оперативна група, патрульна поліція і обов`язково інспектор ювенальної превенції. Для того, щоб з`ясувати: де навчається дитина, коло осіб її спілкування, чим захоплюється, куди може поїхати. Кожен випадок розшуку дитини — індивідуальний. Іноді ми не залучаємо волонтерів, не даємо інформацію у соцмережі, бо це може не сприяти, а зашкодити розшуку”, - говорить Наталя Лазаренко.
За словами Олени Жовтобрюх, кількість волонтерів, які залучаються до пошуків, різна. Деколи це 10 людей, у резонансних випадках — 35 і більше. Також волонтерська допомога неоціненна, коли пости про розшук дитини розміщуються у соцмережах. Вони відстежують коментарі й інформацію, яка може сприяти розшуку, передають поліції.
Начальниця відділу ювенальної превенції у Дніпропетровській області зазначила: батьки, чия дитина пішла з дому, можуть бути притягнуті до відповідальності, якщо буде доведено, що саме з їхньої вини дитина зникла.
У випадку доведення провини батьків, їм може загрожувати до 5 років ув`язнення.
Наразі на Дніпропетровщині відкрили 18 кримінальних проваджень щодо злісного невиконання батьками своїх обов`язків.
Читайте також
На Дніпропетровщині волонтери допомагають з пошуком зниклих дітей. РЕПОРТАЖ
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро