"Сокіл" фігурує у розслідуванні УХЛ та ризикує отримати технічні поразки: у чому причина

"Сокіл" фігурує у розслідуванні УХЛ та ризикує отримати технічні поразки: у чому причина

"Сокіл" фігурує у розслідуванні УХЛ та ризикує отримати технічні поразки: у чому причина
Goals.by

В Українській хокейній лізі підозрюють клуб у наданні недостовірних документів щодо одного з хокеїстів.

Керівництво Української хокейної ліги розслідує справу, пов'язану з одним із хокеїстів лідера чемпіонату "Сокола" - нападником Віктором Андрущенком. Про це повідомила пресслужба УХЛ.

Приводом для розслідування став запит ХК "Кременчук, який стосувався Андрущенка. У зверненні клуб звернув увагу керівництво ліги на наявність інформації, згідної якої хокеїст має паспорт громадянина Білорусі та виступав у місцевій першості як білорус. Хоча на сезон 2021/22 УХЛ був заявлений саме як українець - відповідна інформація вказана у його профілі.

Андрущенко
УХЛ

Крім цього, "Кременчук" попросив УХЛ здійснити перевірку щодо наявності у Андрущенка білоруського паспорту. Керівництво ліги повідомило про перевірку номера паспорту громадянина України Андрущенка через сервіс Державної міграційної служби, з'ясувавши, що він є недійсним.

При цьому у заявці "Сокола" на Континентальний Кубок Андрущенко був зазначений як білоруський хокеїст.

Андрущенко
XSport

Що відбулося далі?

УХЛ відправила запит "Соколу", у якому висунула вимогу перед київським клубом щодо надання пояснень по цій справі. І вже розпочала власне розслідування по цьому епізоду.

Якщо вина "Сокола" у наданні недостовірної інформації буде доведена, то київському клубу загрожують технічні поразки у матчах, де Андрущенко брав участь. На старті сезону хокеїст взяв участь у 10 з 14 поєдинках.

За регламентом УХЛ, клуби у заявки не можуть включити понад 11 легіонерів. У восьми матчах нового розіграшу чемпіонату України "Сокіл" включав у заявочний список на гру саме 11 хокеїстів-легіонерів.

"Сокіл" на звернення УХЛ поки що не відреагував.

Хто такий Віктор Андрущенко?

  • 35-річний хокеїст, що виступає за "Сокіл" на позиції форварда.
  • Більшість кар'єри Андрущенко провів за білоруські клуби - "Могільов", "Дінамо" (Мінськ), "Шахтьор" (Солігорськ), "Нєман".
  • Андрущенко грав на молодіжному рівні за збірну України U20. Але й має досвід виступів за білоруську команду (24 матчі, 4 голи), востаннє викликався до неї у сезоні 2015/16, взявши участь у трьох матчах.
  • Гравцем "Сокола" Андрущенко став перед стартом сезону 2021/22, перейшовши із "Могільова". Загалом на його рахунку 13 матчів, у яких він відзначився шістьмома результативними передачами.

Що відомо

  • "Сокіл" розпочав сезон з 13 перемог у 14 матчах і очолює турнірну таблицю Української хокейної ліги, випереджаючи чинного чемпіона "Донбас" на три очки.
  • Наступний матч "Сокіл" проведе проти "Донбаса" у п'ятницю, 5 листопада.
На початок