В українському суспільстві немає одностайності щодо питань пов’язаних із пандемією коронавірусу. Про це свідчать дані опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 20 жовтня 2021 року.
Лише 18,5% опитаних довіряють офіційній інформації про чисельність хворих на коронавірус в Україні. 20,9% респондентів називають ці цифри заниженими, 23,1% – завищеними. 23% відповіли, що не стежать за такою інформацією, а 14,5% вагалися з відповіддю.
Майже чверть опитаних (23,7%) відповіли, що вони хворіли на COVID-19. Це значною мірою відрізняється від офіційної статистики, відзначають соціологи.
Серед тих, хто хворів на COVID-19, 15,4% відповіли, що лікувалися стаціонарно у лікарні, 63,9% – що лікувалися вдома під наглядом лікаря. 20,3% опитних займалися самолікуванням без консультації з лікарем.
Читайте також: Чому розумні люди вірять міфам про коронавірус
42,4% опитаних відповіли, що українська влада не спроможна протидіяти загрозам пандемії. 31,7% відзначили, що можливості влади протидіяти пандемії COVID-19 обмежені. 14,7% респондентів зазначили, що українська влада має змогу протидіяти пандемії COVID-19 повною мірою.
Немає одностайності серед громадян і щодо питання, який спосіб боротьби з розповсюдженням коронавірусу є найбільш дієвим, відзначають організатори дослідження.
Близько третини опитаних (31,1%) найдієвішим способом називають тотальну вакцинацію населення, 18,4% – широку мобілізацію медичних закладів і лікування хворих на коронавірус, 17,2% – ізоляцію носіїв інфекції. Запровадження тотального карантину вітають 5,9% респондентів.
Читайте також: Як працюють вакцини від COVID-19 та чи варто їх боятися. Дванадцять запитань до імунолога
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 14 по 20 жовтня 2021 року в рамках дослідницьких проєктів, що здійснюються за підтримки представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні. Дослідники опитали 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Що відомо
- 3 листопада в Києві відбулася акція противників вакцинації та карантинних обмежень. Близько двох тисяч людей перекрили вулиці поблизу Верховної ради, потім вони направились до Офісу президента.
- В Україні за останню добу зафіксували понад 23 тисячі нових випадків коронавірусу, 720 людей померли. Через коронавірус лише за добу госпіталізовано понад 5 тисяч людей. 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини, повідомили в МОЗ.
- Усі вакцини проти коронавірусу є ефективними проти важкого перебігу та смерті у разі інфікування будь-яким із відомих штамів SARS-COV-2. Однак, вакциновані люди можуть мати легку форму цього захворювання і заражати нещеплених. Тому важливо отримати повний курс вакцинації максимальній кількості людей.
Читайте також
МОЗ проведе дослідження колективного імунітету українців
Близько третини батьків готові вакцинувати від COVID-19 своїх дітей від 12 до 17 років — дослідження
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!