У Рівному COVID-сертифікати видають у трьох центрах. Як це відбувається

У Рівному COVID-сертифікати видають у трьох центрах. Як це відбувається

У Рівному COVID-сертифікати видають у трьох центрах. Як це відбувається
Суспільне Рівне

З третього листопада сертифікати про вакцинацію у Рівному почали видавати у центрах видачі довідок про щеплення. Їх відкрили у палаці культури "Текстильник", ЦНАПі та гіпермаркеті "Епіцентр", повідомляє журналіст Суспільного. Там можна отримати внутрішній сертифікат про вакцинацію й документ для виїзду закордон.

Рівнянка Неля Голуб третього листопада прийшла у центр видачі, щоб отримати сертифікат про вакцинацію, яку жінка зробила ще у липні. Документ вирішила отримати після переходу області у "червону зону".

"Сертифікат взяла, можливо треба буде виїхати за межі області. Вчора почула в новинах, сьогодні прийшла і получила. Вчора ходила до сімейного лікаря, там дуже велика черга", – пояснює Неля Голуб.

Володимиру Ясенчуку, який прийшов у "Текстильник", сертифікат потрібен для поїздок закордон. Друге щеплення отримав у середині жовтня. Про відкриття центру у палаці культури йому повідомила сімейна лікарка.

"Сімейний лікар скинула повідомлення на вайбер, написала що тут можна зробити сертифікат. Є потреба їхати закордон, а для цього треба сертифікат. Дія підтягує, але з Дією є багато проблем, якщо паспорт старого зразка, так само з водійським посвідченням – у мене не підтягує, у мого друга підтягує, ми одночасно отримували права", – розповідає чоловік.

Сертифікати вакцинації проти COVID-19 у холі міського палацу культури "Текстильник" видають працівники центру первинної медико-санітарної допомоги "Північний". Медична директорка закладу повідомила, що в останні дні кількість охочих вакцинуватися суттєво зросла, відтак, побільшало людей, які хочуть отримати сертифікати. До 3 листопада паперові документи видавали лише у медичних закладах.

"Працюємо сьогодні з 9 до 13 години, перший день у нас. Надалі теж будемо працювати. Пішли на такий крок, щоб допомогти людям не чекати довгі черги по закладах медичних, розвантажити медзаклади, лікарів наших", – каже медична директорка центру ПМСД "Північний" Наталія Косарєва.

Зареєструватися на отримання ковід-сертифікату можна кількома способами: заповнити анкету вручну або, відсканувавши, зробити це в електронній формі. Електронну анкету можна знайти в інтернеті або по QR-коду. Листівки з кодом є, зокрема, у центрах вакцинації та місцях видачі сертифікатів.

Камеру потрібно навести на QR-код, коли з'явиться "Перейти на сайт", потрібно отримати й заповнити електронну форму, вибрати свого сімейного лікаря, – пояснює інженер центру ПМСД "Північний" Андрій Кіслов.

Він пояснив, що інформацію про факт вакцинації заносять в електронну систему міністерства охорони здоров'я. Через те, що стрімко зросла кількість вакцинованих, то з цим є певні затримки.

"Терміни – до тижня. Проблема навіть не в нас, буває що людина провакцинувалася, а інформації ще немає. Тоді потрібно чекати. Наші спеціалісти зв'язуються з людьми, коли сертифікат готовий повідомляємо, що можна забрати. Якщо вакцинація була зроблена не вчора, не сьогодні, то це можливо і на наступний день", – акцентує Андрій Кіслов.

Пацієнти ЦПМСД "Центральний" зможуть забрати свої COVID-сертифікати у міському ЦНАП із 12:00 до 16:00 год, а з 4 липня – з 10:00 до 16:00, пацієнти центру "Ювілейний" – в гіпермаркеті "Епіцентр" з 12:00 до 17:00 год.

Що відомо

  • Щоденно у Рівному вакцинують понад дві тисячі людей. Станом на 2 листопада загальна кількість вакцинованих однією дозою – 64 182 людини, повну вакцинацію пройшли 38 477 людей. Такі дані оприлюднила Валентина Опанасик.
  • За даними РНБО, кількість вакци­нованих на Рівненщині станом на 1 листопада становила 246 487 людей, це 21,53% населення області. Повний курс вакцинації пройшли 172 100 людей, це приблизно 15,03%.
  • На Рівненщині з 2 листопада заборонили перевозити у внутрішньообласному громадському транспорті пасажирів, які не мають сертифікату про щеплення проти COVID-19, або негативного ПЛР-тесту.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Вибір редакції

На початок