"Birdwatching" — спостереження за птахами. Вперше цей термін використали у ХIX столітті. Тоді за птахами здебільшого спостерігали мисливці та науковці. Нині бьордвочінгом захоплюються люди різних професій. Орнітологам це допомагає відслідковувати міграцію та збирати дані про птахів. Про те коли та як займатись бьордвочінгом, щоб побачити якомога більше пташок, Суспільному розповіла орнітологиня Ганна Кузьо.
Ганна Кузьо вивчає птахів більш ніж 10 років. Вона почала досліджувати пернатих ще під час навчання на біологічному факультеті. Зараз вона проводить екскурсії та популяризує бьордвочінг серед українців.
"В Україні є понад 400 видів птахів разом з тими, що зрідка прилітають. В нас є степова зона, приморські території, Карпати. Полісся, лісостеп і птахи трохи відрізняються", — каже орнітологиня.

Ганна каже, що орнітологів в Україні не так багато. Тому професійним дослідникам у нагоді можуть стати спостерігачі за птахами. Вони можуть збирати дані про крилатих, рахувати їх, аби орнітологи розуміли динаміку пташиного світу.
"В критичному стані ті птахи, середовище яких на межі зникнення. Наприклад, степи. Там майже нічого немає. І болота — види птахів-куликів стають рідкісними", — каже Ганна Кулик.

Орнітологиня радить займатися бьордвочінгом вранці, особливо влітку та взимку. В період міграції птахи активні ще й у ввечері. Також спостерігати за ними можна протягом дня.
"Це часто допомагає позбутися тривожності. Це чудовий відпочинок.Ти фокусуєш увагу на пташках, співі — це позитивні емоції. Також це тренує мозок", — каже орнітологиня.

Початківцям з бьордвочінгу Ганна Кузьо рекомендує досліджувати парки, або ж з спостерігати за птахами з вікна помешкання. Для прогулянок у лісі чи біля водойм радить брати бінокль чи фотоапарат з зумом.
"Є період гніздування, коли не варто турбувати птахів і шуміти. Цей сезон тиші триває з квітня по червень. Це важливий період. Тоді вони годують пташенят. Тому треба співчутливо ставитися. Взимку можна підгодовувати пташок. Але обов'язково не смаженим, не зіпсованим насінням", — каже Ганна Кузьо.

Орнітологиня додає, люди починають інакше ставитись до природи, коли спостерігають за птахами.
Читайте також: На Львівщині рятувальники витягнули коня з каналізаційної ями
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону