У Кропивницькому ліквідовують 30 поривів тепломереж

У Кропивницькому ліквідовують 30 поривів тепломереж

У Кропивницькому ліквідовують 30 поривів тепломереж
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому ліквідовують 30 поривів тепломереж. Про це Суспільному розповів майстер підприємства "Теплоенергетик" Сергій Журба.

У Кропивницькому без теплопостачання лишились дитячі садки №17, 27 і 31, школи №4, 8, 20, Подільська гімназія та гімназія новітніх технологій навчання. Про це під час брифінгу розповів керівник міського управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко.

Один з поривів – на Ковалівці, замінювали ділянку труби довжиною шість метрів, працювали десять працівників. За словами Сергія Журби, закінчити ремонт планують сьогодні, до 21:00.

Подільська гімназія Кропивницького – одна з п’яти шкіл, де немає теплопостачання. Уроки через це не скорочували, каже директорка Ірина Самохвал. "У нас опалювальний сезон розпочався у п’ятницю, 29 жовтня. За ці дні школа досить добре прогрілася, в усіх кабінетах енергоощадні вікна. Температура повітря +18 градусів тепла. Управління освіти попередило нас про порив".

Речниця Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко розповіла про температуру повітря, яка має бути в дитсадках та школах. "У групах дитсадків +19-23 градуси. У залах для занять фізкультурою та музикою дещо нижча – +18-19 градусів.

У класах шкіл – +17-19 градусів, у спортзалах – +15-17 градусів".

Що відомо

  • У Кропивницькому 1 листопада на дистанційне навчання перейшли дві школи. Це школа №8 та гімназія новітніх технологій навчання. Діти навчатимуться вдома протягом тижня.
  • Усі 23 котельні комунального підприємства ”Теплоенергетик” працюють і подають тепло.
  • Для кропивничан, які є споживачами тепла цього підприємства, тариф на опалення цього опалювального сезону не зміниться – розповів Віктор Кухаренко: ”До кінця опалювального сезону 2021-2022 років містяни платитимуть 50 гривень 85 копійок за квадратний метр житла. Населення не відчує здорожчання. Зараз є розрахунок економічно обґрунтованого тарифу, будуть проходити громадські слухання. Після слухань тариф розгляне виконавчий комітет міської ради. Але попередньо ухвалили рішення залишити тариф на рівні попереднього року”.
  • За словами начальника міського управління житлово-комунального господарства, ”Теплоенергетик” не має права подавати на розгляд виконавчих органів збитковий тариф. Вони мають врахувати усі зміни складових тарифу: ”Туди входить не тільки вартість газу. Туди входить підвищення мінімальної зарплати, вартість електроенергії, ціна на витратні матеріали. Тому підприємство виносить і проводить розрахунок, щоб тариф був економічно вигідним”.
  • На Кіровоградщині хочуть підвищити тариф на розподіл газу. Розрахунки відправили на затвердження.

На початок