"Червона" зона на Львівщині. Як живе місто Городок після посилення карантину

"Червона" зона на Львівщині. Як живе місто Городок після посилення карантину

"Червона" зона на Львівщині. Як живе місто Городок після посилення карантину
Суспільне Львів

Місто Городок розташоване за 30 км від Львова. Раніше Городок був районним центром, тепер – місто у Львівському районі. Там живе понад 15 тисяч мешканців.

Із 30 жовтня у Городку діють обмеження "червоної" карантинної зони. Суспільне дізнавалося, як живе місто після посилення карантину.

"Червона" зона на Львівщині. Репортаж із міста Городок
Тетяна Уварова, продавчиня. Суспільне Львів

До непродовольчих магазинів у Городку можна лише з негативним тестом або сертифікатом про вакцинацію. Продавчиня місцевого торгового центру Тетяна Уварова каже: товар у них є, а покупців – немає.

"В рази менше, зовсім немає людей. Як стала "червона" зона з 30-го числа, з суботи, ми зразу відчули, що людей в 10 разів менше стало", – розповідає продавчиня.

"Червона" зона на Львівщині. Репортаж із міста Городок
Євген Фрей, власник кав’ярні. Суспільне Львів

Миють столи після кожного відвідувача у сусідньому кафе. Обмеження стосуються і таких закладів. В кафе за декілька днів уже рахують збитки через меншу кількість відвідувачів, адже не у всіх є негативний ПЛР-тест або сертифікат вакцинації.

"Збитки впродовж цих трьох днів склали мені на 30 %. Не знаю, як піде далі, але думаю в дійсності будуть збитки. Є втрата клієнта, я розумію, що людина прийшла з певним настроєм, позитивом прийшла до нас і хотіла би посидіти собі, з кимось щось обговорити, але на жаль цієї дії не може зробити", – розповідає власник кав’ярні Євген Фрей.

"Червона" зона на Львівщині. Репортаж із міста Городок
Отець Михайло Греділь, настоятель церкви Благовіщення. Суспільне Львів

Масових заходів у Городку зараз не проводять, найбільше людей разом збирається у неділю – до місцевих церков. Є обмеження і там.

"Ми, звісно, дотримуємось карантинних вимог, бо ми живемо не тільки духовним життям, але і фізичним. Ми повинні прислухатися до закликів Міністерства здоров'я і такі обмеження в нас діють на парафії, то ми стараємося людям донести, щоб були в масках. Зараз є гарна погода і просимо, щоб храм в нас не наповнювався, бо маємо навколо велику площу і тут в нас озвучення є і люди збираються зараз на вулиці", – розповідає настоятель церкви Благовіщення отець Михайло Греділь.

У порівнянні з минулим піком захворюваності у квітні 2021, зараз у Городку реєструють більше хворих на COVID-19.

"Пікове захворювання цього року було у квітні місяці і сягало близько 650 людей. То вже у жовтні місяці ми мали показник, який перевищував 750 людей із коронавірусом", – каже міський голова Городка Володимир Ременяк.

За словами мера, загалом у Городоцькій громаді, вакциновані понад 30% мешканців. Впродовж останніх декількох днів, у Городоцькій громаді щодня вакцинують близько 300 людей.

Що відомо

  • На ранок 2 листопада на Львівщині зареєстрували 1104 нові випадки інфікування коронавірусом. За добу 1182 мешканці Львівської області одужали, 56 – померли.
  • У стаціонарах лікарень області перебуває 3278 людей. Заповненість ліжкової мережі становить 66,88 %.
  • 28 жовтня у Львові розпочали вакцинацію дітей проти COVID– 19. Отримати вакцину можуть ті діти, кому виповнилося 12 років. Також діти мали попередньо отримати інші вакцини, передбачені для свого віку. Їх вакцинуватимуть препаратом Pfizer.
  • З 30 жовтня на території Львівської області діють карантинні обмеження "червоної" зони. Таке рішення ухвалили 27 жовтня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок