750-грамовий малюк народився у Житомирі і його врятували лікарі

750-грамовий малюк народився у Житомирі і його врятували лікарі

750-грамовий малюк народився у Житомирі і його врятували лікарі Оригінальне

Дитину вагою 750 грамів та зростом 32 сантиметри народила жителька Житомирщини Валентина Дужук. Перші 73 доби свого життя В’ячеслав провів у реанімаційному відділенні. Жінка розповідає: вагітність проходила нормально, а напередодні пологів захворіла. Це спричинило передчасні пологи. У родині Дужуків уже виховують одну дитину, яку Валентина народила передчасно.

Валентина Дужук, породілля: "Були одні передчасні пологи. Це дівчинка вагою один кілограм 650 грамів. Так само тут лежали, але вона сама дихала, бо Славко у нас народився і сімдесят діб ми провели в реанімації."

Маленький В’ячеслав з’явився на світ 21 грудня на шостому місяці вагітності з вагою 750 грамів та зростом 32 см. У сім’ї він вже четверта дитина.

Валентина Дужук, породілля: "У нас вдома ще Павлик, Аліна і Андрій. Старшому вісім, дівчинці – п’ять з половиною, меншому – рік і сім місяців."

Перші сімдесят три доби свого життя В’ячеслав провів із мамою у реанімаційному відділенні.

Сергій Лапоног, заввіділенням інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру: "Важкість стану була зумовлена повною незрілістю органів. Майже 75% часу дитина знаходилась на апараті штучної вентиляції легень. Самостійне дихання ми протезували. Етап перший- стабілізація у пологовому залі, етап другий – стабілізація у нашому відділенні, третій етап – відділення постінтенсивного догляду."

Завідувачка відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених Майя Смоляр каже, що стан дитини дуже

важкий і єдине її досягнення, що вона дихає самостійно. Дитина поки харчується через зонд.

Майя Смоляр: "Взагалі з такими дітками ми на перед не загадуємо, бо ситуація може змінитися за півгодини.Для того щоб виписати дитину вона має дихати, смоктати, ковтати і це все коригувати. Вагова категорія має бути більше двох кілограмів."

Юрій Вайсберг, директор перинатального центру: "Раніше дітей вагою 500 грамів і до кілограма не вважали навіть дітьми. Про радянській владі були накази, що така вага- це абортальний плід. Європейський досвід показав, що таких дітей можна рятувати. Виходжування дитини цим батькам уже обійшлося у 90 тисяч гривень."

За минулий рік у перинатальному центрі виходили 60 дітей вагою від 500 грамів до 1,5 кілограми.

Автор Сергій Косюченко

Камера Тетяна Беляк

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди